کدخبر: ۱۰۳۰۵۹ لینک کوتاه

ثبات نرخ بلیت قطار در شهریورماه

با توجه به اعلام مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران مبنی بر افزایش نرخ بلیت قطارها در تابستان، باز هم بر گران نشدن این نرخ ها در شهریورماه تاکید شد.

به گزارش «اقتصادنیوز» در حالی‌که کش‌وقوس افزایش 10 تا 25درصدی نرخ بلیت در دو ماه تابستان امسال افزایش یافت و در مواردی اعلام شد که نرخ بلیت‌ها در شهریور ماه افزایش دارد ، مدیرعامل راه‌آهن بر ثبات نرخ بلیت‌ها تاکید کرده‌ است.

این در حالی است که محسن پورسیدآقایی گفته است که‌ نرخ بلیت قطارهای مسافرتی در شهریور تغییر نخواهد کرد و قیمت‌های جدید در تابستان اعمال نمی‌شود.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی با توجه به اینکه آنالیز تمام محورهای تاثیرگذار بر قیمت بلیت زمان‌بر خواهد بود قطعاً افزایش نرخ‌ها به شهریور نمی‌رسد.

او درباره زمان دقیق اجرایی شدن قیمت‌های جدید بلیت قطار افزود: بررسی راه‌آهن در این زمینه ادامه دارد و تا قطعی نشدن آن، نرخ‌ها تغییر نخواهد کرد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن در این باره به ایسنا گفته است: با توجه به در پیش بودن یکی از پر سفرترین ماه‌های سال امیدواریم ثابت ماندن قیمت‌ها شرایط سفر مردم را تسهیل کند.

هر چند شرکت‌ها خبر از اعمال شدن قیمت‌های جدید در شهریورماه می‌دادند اما راهآهن رسماً اعلام کرد: نرخ‌های جدید تا پایان تابستان عملی نخواهد شد. این در حالی است که در ماه گذشته راهآهن هزینه‌ای را به عنوان نرخ خدمات ایستگاهی که بین 3 تا 10 درصد از قیمت بلیت‌ها را شامل می‌شد در پیش‌فروش مرداد ماه اضافه کرد.

همچنین پیش‌فروش بلیت قطارهای شهریورماه از فردا - یکشنبه - آغاز می‌شود.