کدخبر: ۱۰۵۸۳۰ لینک کوتاه

مدیرعامل اتحادیه دامداران :

صنایع لبنی شیر خام را کمتر از ۱۲۵۰ تومان می خرند

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: مصوبه دولت مبنی بر خرید شیر با قیمت ۱۴۴۰ تومان از ابتدای تیرماه تاکنون اجرایی نشده و صنایع لبنی هم شیر را با قیمتی کمتر از ۱۲۵۰ تومان از دامداران خریداری می کنند.

سعید سلطانی سروستانی در مورد مطالبات معوق دامداران گفت: سریال و مطالبات پرداخت نشده دامداران همچنان ادامه دارد و تلاش دامداران تاکنون برای دریافت یارانه‌های تخصیصی پرداخت نشده، بی‌نتیجه مانده است.

وی افزود: از یارانه 300 میلیارد تومانی سال 92 هنوز حدود 35 درصد آن به دامداران پرداخت نشده و دامداران با گذشت 8 ماه از سال 93 هنوز از دولت طلبشان را اخذ نکرده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور تصریح کرد: همچنین مصوبه دولت مبنی بر خرید شیر با قیمت 1440 تومان از ابتدای تیرماه تاکنون اجرایی نشده و صنایع لبنی هم شیر را با قیمتی کمتر از 1250 تومان از دامداران خریداری می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران بیان داشت: دامداران خواستارند تا مصوبه 1440 تومانی ستاد تنظیم بازار برای خرید شیرخام از دامداران از اول آبان ماه سال جاری اجرایی شود که تا امروز علیرغم وعده وعیدها این مسئله از سوی صنایع لبنی اجرایی نشده است.

سلطانی سروستانی همچنین به بلاتکلیفی و عدم پرداخت یارانه مصوب بهار امسال اشاره کرد و افزود: یارانه 300 میلیارد تومانی مصوب به دامداران کماکان پرداخت نشده و هیچ مبلغی بابت آن به دامداران داده نشده است.

وی افزود: به دلیل عدم وجود نقدینگی دامداران با خرید مدت‌دار نهاده‌های دامی به ناچار سود کلانی را به سودجویان می‌پردازند و این مسائل هزینه‌ها را برای آنها افزایش می‌دهد در حالیکه از آنطرف با پرداخت نشدن به موقع یارانه‌ها ارزش پولی را که قرار است دریافت کنند بطور دائم کاهش می‌یابد بطوریکه دریافت آن برایشان سودی ندارد.

براساس این گزارش: چندی پیش تعدادی از دامداران در مقابل ساختمان معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری تجمع کردند و پس از آن طی جلسه‌ای با حضور معاونان و مشاوران معاون برنامه‌ریزی و معاونت راهبردی رئیس جمهور مقرر شد تا مطالبات دامداران در جلسه هیئت دولت مطرح و رسیدگی شود که تاکنون اتفاق خاصی در این مورد نیفتاده است.
منبع: فارس