کدخبر: ۱۰۶۲۷۲ لینک کوتاه

شادمانی مجازی فعالان سیاسی به رهاسازی آب زاینده رود + تصاویر

وقتی شبکه های اجتماعی محلی می شوند که مسئولان و چهره های سیاسی هم در شادمانی مردم مناطق مختلف شریک شوند و حس خود را نسبت به موضوعی با مخاطبان به اشتراک بگذارند.

به گزارش «اقتصادنیوز» پنجشنبه ( 15 آبان ماه) معصومه ابتکار در صفحه شخصی خود در فیس بوک با اشاره به جاری شدن آب در زاینده‌رود نوشت: «آب رهاسازی شده از سد زاینده رود، امشب به این رودخانه در شهر اصفهان و انشاءالله به تالاب بین‌المللی گاوخونی می‌رسد. 400 میلیون متر مکعب آب توسط وزارت نیرو برای زاینده رود و تالاب گاوخونی در نظر گرفته شده که با دو هدف کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان و نیز حق آبه محیط زیستی رودخانه و تالاب به صورت مقطعی از سد زاینده رود رهاسازی شده است. امیدوارم با بارندگی‌های مناسب بتوانیم دست کم تا خردادماه شاهد وجود آب در زاینده‌رود باشیم. معاونت محیط زیست طبیعی سازمان هم با تعیین مشاور برای اخذ حق آبه زاینده‌رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی برنامه‌ای مشخص دارد و آن را دنبال می کند. براساس این برنامه، در بازه‌های مکانی ایستگاه‌های هیدرومتری در طول رودخانه ایجاد می‌شود تا با تبیین نیاز اکولوژیکی منطقه حق آبه لازم را از وزارت نیرو مطالبه کنیم. در حال حاضر وزارت نیرو بیش از 175 میلیون متر مکعب آب را به عنوان حق آبه محیط زیست رهاسازی می‌کند. اما ضرورت اصلاح الگوی کشت و آبیاری توسط کشاورزان که به کاهش میزان برداشت آب این منطقه و رعایت حق آبه طبیعت منجر می‌شود.»

زمانی که این اتفاق رخ داد و آب بعد از مدت‌ها تن خشک زاینده رود را مورد نوازش قرار داد، بسیاری از مردم شهر اصفهان هم به صورت حضوری در پای این رود حاضر شدند و شادمانی کردند و هم به صورت مجازی در شبکه‌های مختلف اجتماعی شادمانی خود را از این اتفاق نشان دادند.

در این میان، مسئولان و مقامات سیاسی نیز همراه با شادی مردم در صفحه‌های شخصی خود در دنیای مجازی به خصوص در ایسنتاگرام، عکس‌ها و مطالبی در رابطه با این موضوع به اشتراک گذاشتند. در ادامه اظهار نظر برخی از مقامات و چهره‌های سیاسی می‌آید:

سید محمد خاتمی : صدای پای آب می‌آید و زاینده‌رود زیباترین آواز خلقت را در گوش اصفهان طنین‌انداز می‌کند.

عباس عراقچی:امشب قلب زمین دوباره می‌تپد و مادر طبیعت عاشقانه حیات را در شریان هستی بخش  نیمی از جهان جاری می‌سازد.  تولد دوباره زاینده رود بر همه ایرانیان و به خصوص همشهریان اصفهانی مبارک!
با رهاسازی آب از سد زاینده‌رود، آب در رودخانه خشک اصفهان امروز جریان پیدا کرد و آب به اصفهان رسید.
تولد دوباره ات مبارک زاینده رود

مرتضی اشراقی ( نوه امام خمینی (ره) ) : زاینده رود زنده شد

مصطفی معین: نوای  شاد زندگی با سرود زاینده رود!
ز خیزان طرف تا لب زنده رود
زمین زنده گشت از نوای سرود " نظامی"
بوی باران،بوی سبزه،بوی خاک
شاخه های شسته،باران خورده،پاک
آسمان آبی و ابر سفید...
... خوش به حال چشمه ها و دشت ها،
خوش به حال دانه ها و سبزه ها... "ف.مشیری"

احمد خمینی
( نوه سید احمد خمینی) : زنده رود شدن زاینده رود مبارک
می‌شود جان تازه از بوی بهار زنده رود
زنده می گردد دل از سیر کنار زنده رود
پاک می‌سازد بساط خاک را از زهد خشک
جلوه مستانه بی‌اختیار زنده رود