کدخبر: ۱۰۷۲۲۰ لینک کوتاه

شاخص از کانال ۷۶ هزار واحدی عبور کرد

اولین واکنش بورس به مذاکرات سوم آذر

شاخص بورس با رشد حدود ۷۰۰ واحد در ساعات اولیه از کانال ۷۶ هزار واحدی عبور کرد.

به گزارش «اقتصاد نیوز»، شاخص بورس در حالی که هنوز نتایج مذاکرات هسته‌ای مشخص نشده است تحت تاثیر هیجانات سهامداران ناشی از خوش‌بینی به مذاکرات و انتشار خبرهای پیرامون تمدید توافق ژنو یا احتمال یک توافق سیاسی با رشد بیش از 700 واحد در ابتدای ساعات اولیه معاملات مواجه شد.

در حالی تا این لحظه یعنی حدود دو ساعت مانده به پایان معاملات امروز شاخص بورس از کانال 76 هزار واحد عبور کرده است، به نظر می‌رسد حاکم شدن جو مثبت و هیجانات فعالان بازار سهام باعث شده تا در شرایط فعلی به بازار نگاه فرصت خرید را داشته باشند.

بازار روز دوشنبه از همان ساعت اول معاملات سبزپوش شد و اکثر شرکت‌ها به ویژه شرکت‌هایی که پیش‌بینی می‌شود پس از انجام توافق در مذاکرات هسته‌ای با رشد قیمت مواجه می‌شوند با هجوم صف‌های خرید روبه‌رو شدند.

در حال حاضر فعالان بازار لحظه به لحظه خبرهای سیاسی را پیگیری می‌کنند و بر مبنای پیش‌بینی‌هایی که دارند ناشی از جو مثبت مذاکرات در حال خرید و فروش هستند.

بر این اساس در بازار روز دوشنبه تا به این لحظه نمادهای بانک ملت، مپنا، بانک صادرات، بانک تجارت، بانک پارسیان، بانک پاسارگاد، ایران‌خودرو، ملی صنایع مس ایران، سایپا، بانک کارآفرین، بانک انصار، مخابرات، سرمایه‌گذاری خوارزمی، سرمایه‌گذاری ملی ایران، توسعه صنایع بهشهر، پتروشیمی تامین، سرمایه‌گذاری سایپا و ایران ترانسفو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص دارند.

همچنین ارزش معاملات نیز با رشد قابل توجهی مواجه شده که این روند نسبت به ماه‌های گذشته بسیار بالا و امیدواری‌ها را به نسبت به آینده بازار سهام افزایش داده است.