کدخبر: ۱۰۷۲۳۹ لینک کوتاه

هشدار نسبت به انحراف در صنعت بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی نسبت به بروز انحراف در در صنعت بیمه هشدار داد.

به گزارش «اقتصادنیوز»، برای آنکه صنعت بیمه کشور را ساماندهی کرده و آن را به عنوان یکی از پیش نیازهای اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی قلمداد کنیم باید از ماهیت کار بیمه‌گری، ملاحظات، معیار‌ها و استانداردهای آن پیروی کنیم.

محمدابراهیم امین که در گردهمایی مدیران شرکت سهامی بیمه ایران سخن می‌گفت با اعلام این مطلب اظهار کرد: ما برای اینکه صنعت بیمه موفق و در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم ایران داشته باشیم، باید ویژگی‌هایی داشته باشیم که این ویژگی‌ها باعث اعتبار کار بیمه‌گری و منبعث از امر بیمه‌گری است.

رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اهمیت نقش شرکت بیمه ایران در رویکرد حرفه‌ای صنعت بیمه کشور، تصریح کرد: مدیران و کارکنان شرکت بیمه ایران، مخزن تجمع تجربه و تخصص در صنعت بیمه به شمار می‌روند و همه شرکت‌های بیمه که تاسیس شدند به نوعی مستقیم و غیرمستقیم از مدیران وکار‌شناسان بیمه ایران یا از فرهنگ، سنت و تجارب این شرکت استفاده کردند.

او با اشاره به این نکته که صنعت برای حرکت در مسیر توسعه، به نوسازی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: اگر همواره به نقاط قوت بپردازیم، به آن ببالیم و مغرور شویم و نقاط ضعف را برطرف نکنیم طبیعتاً آثارش کل صنعت بیمه را در برمی‌گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی بیمه مرکزی، امین اظهار کرد: اصلاحات، نوسازی و بازمهندسی در شرکت بیمه ایران به معنی بازسازی و مهندسی در صنعت بیمه کشور است و به همین لحاظ برنامه‌ها، تصمیمات و روش‌هایی که شرکت بیمه ایران در کار بیمه‌گری دنبال می‌کند به عنوان الگو در صنعت بیمه بسیارمهم بوده و اگر این الگو در چارچوب ملاحظات کلان صنعت بیمه قرار نگیرد، بی‌تردید در صنعت بیمه کشور انحراف رخ می‌دهد.

رئیس کل بیمه مرکزی ابراز امیدواری کرد: صنعت بیمه به سمت رفع نقاط ضعف، تقویت نقاط قوت و استفاده از فرصت‌های پیش رو و رویارویی با تهدیدات احتمالی حرکت کند.