کدخبر: ۱۰۸۸۱۵ لینک کوتاه

در فرهنگستان هنر؛

آغاز فروش نقاشی‌های کودکان

انجمن حمایت از حقوق کودکان نمایشگاهی را شامل آثار کودکان داوطلب برگزار کرده است که در آن، نقاشی‌هایی کودکان برای فروش عرضه شده‌اند.

ایسنا نوشت: 

انجمن حمایت از حقوق کودکان همایشی را در فرهنگستان هنر، برگزار کرد. دکتر حسین عشایری - متخصص اعصاب و روان - در این همایش اظهار کرد: کسی که داوطلب می‌شود، نباید با هراس بیاید، بلکه باید برای انجام کار، داوطلبانه و با عشق وارد شد.

او درباره‌ی هنر نیز با انتقاد از انتخاب گالری برای نمایش آثار هنری، گفت: گالری، تبعیدگاه هنر است. من ایمان راسخ دارم که بهترین هنر، هنر زندگی است. همه‌چیز فانی است، ولی یک چیز جاودان می‌ماند و آن هم هنر است.

وی درباره‌ انجمن حمایت از حقوق کودکان توضیح داد: بنیانگذاران این انجمن، با تمام توان کارهایی را داوطلبانه انجام می‌دهند و ایمان دارند که جاودانه می‌شوند. کار داوطلبانه، بخشی از حضور در اجتماع است که کاری فرادانشگاهی و فراشغلی است.

عشایری تأکید کرد: ما باید با فقر، ترس و جهل مقابله کنیم. من در سال‌هایی که در آلمان زندگی می‌کردم، در زمینه‌ی کارهای محیط زیستی فعالیت‌های داوطلبانه داشتم. ما تلاش می‌کردیم در نوع خود، یاری‌رسان باشیم و یاری‌رسانی این احساس را در ما ایجاد می‌کرد که از درون نیز یاری گرفته‌ایم.

او با بیان این‌که زنان نقش مهمی در انجام فعالیت‌های داوطلبانه از جمله حمایت از حقوق کودکان دارند، گفت: استاد شفیعی کدکنی، شاعر و نویسنده معاصر می‌گوید، اگر مردی، بیا ایران و زن باش. این موضوع به این دلیل است که زنان خوب کار می‌کنند و کارشان را بدون چشم‌داشت انجام می‌دهند، البته من فمنیست نیستم.

در بخشی از این همایش، نمایشی به کارگردانی هانی صالحی اجرا شد که در آن، نمایشنامه‌ی ضحاک ماردوش با بازی سایه‌ها به‌نمایش درآمده بود. کودکانی هم که نقاشی‌های‌شان در نمایشگاه ارائه شده، روی سن آمدند و برخی از آن‌ها درباره‌ی نقاشی‌های‌شان صحبت کردند. در پایان نیز نمایشگاه نقاشی‌های کودکان داوطلب با حضور برخی اعضای انجمن حمایت از حقوق کودکان، در گالری «خیال نو» فرهنگستان هنر افتتاح شد. این نقاشی‌ها از 100 تا 150 هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند و عواید آن به نفع کودکان کار و خیابان خواهد بود.