کدخبر: ۱۱۱۲۵۰ لینک کوتاه

قیمت‌ خدمات آرایشگاه‌های زنانه بر چه مبنایی است؟

رئیس اتحایه آرایشگران زنانه گفت: در شب عید امسال افزایش نرخ در قیمت‌های آرایشگاه‌های زنانه نداریم.

افسرالملوک یاسان در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز اظهار کرد: امسال بنا بر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت افزایش قیمت داشتیم و شب عید نرخ قیمت‌های آرایشگاه‌ها افزایش نخواهد داشت.

او افزود: روند افزایش قیمت نرخ آرایشگاه‌ها به این صورت است که ما نرخ‌های مورد نظر خود را به اتاق اصناف پیشنهاد می‌دهیم و اتاق اصناف هم نرخ را به وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد می‌دهد و بعد در صورت تائید، افزایش قیمت صورت می‌گیرد ولی وزارت صنعت، معدن و تجارت امسال با افزایش قیمت موافقت نکرد.

یاسان درباره‌ قیمت‌های آرایشگاه‌های زنانه توضیح داد: در آرایشگاه‌ها یک سری از خدمات مانند رنگ و مش، اپلاسیون و... عرضه می‌شوند که در آنها مواد مخصوصی مصرف می‌شود که این مواد کیفیت‌های متفاوتی دارند و قیمت‌ آنها نیز هر روز در بازار افزایش می‌یابد. به همین دلیل قیمت این قبیل خدمات تصویب نمی‌شود و هزینه‌انجام آنها حاصل توافق بین مشتریان و سالن‌دار است ولی برخی خدمات دیگر مانند کوتاهی مو و برداشتن ابرو و ... هستند که نرخ دارند و قیمت‌ آنها بر مبنای ممتاز، درجه‌ یک، درجه دو و درجه سه بودن آرایشگاه‌ها تعیین می‌شود و باید آرایشگاه‌ها این نرخ را با توجه به درجه آرایشگاه خود به مشتریان ارائه کند.