کدخبر: ۱۱۱۳۷۷ لینک کوتاه

نگرانی نسبت به بحران در شرکت مس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از احتمال وجود بحران اقتصادی در شرکت مس ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، پورابراهیمی درباره انتقال منابع مالی شرکت‌های بزرگ کرمان به داخل استان اظهار کرد: انتقال منابع مالی مس به استان کرمان هنوز عملی نشده و ماندگاری بلندمدت منابع و اثرگذاری در حوزه اقتصاد استان نبوده است.

او در این باره افزود: ما در دولت قبل با مدیرعامل مس در زمینه عدم شفافیت مشکل داشتیم و بحث پیگیری شد و مشکل امروز این است که شرکت ملی مس 2300 میلیارد تومان وام با سودهای بالای 25 درصد گرفته و سود سالانه بابت این استقراض 600 میلیارد تومان است و ما نگران بحران اقتصادی در این شرکت هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از زمینه‌های بروز فساد، مافیای سهام عدالت در کشور است و شرکت‌های بزرگ 40 درصد سهامشان سهام عدالت است.

او افزود: 45 میلیون نفر دارنده سهام عدالت در کشور داریم و هیچ کس نمی‌داند که نماینده آنها سهامدار کجاست؟ هیئت مدیره‌های سهام عدالت در شرکت ملی مس دو نفر هستند که در حال حاضر کارمندان مدیرعامل می‌باشند و در این صورت نمی‌توان در شرکت نظارت کرد.

پورابراهیمی هشدار داد: این‌ها زمینه‌های بروز فساد است و اگر ریشه‌ها را نخشکانیم معلوم نیست دو سال آینده چه بحثی از این پرونده‌ها بیرون بیاید.

منبع: ایسنا