کدخبر: ۱۱۱۶۲۱ لینک کوتاه

بهسازی دوهزار روستا در دستور کار

معاون وزیر راه و شهرسازی از بهسازی بیش از دو هزار روستا بر اساس طرح هادی روستاها خبر داد و تاکید کرد که روستائیان بیشترین همکاری را در اجرای این طرح دارند.

علیرضا تابش درباره آخرین وضعیت بهسازی روستاهای کشور اظهار کرد: بیش از دو هزار روستا در سراسر کشور با تصویب کمیته بهسازی استان‌ها در دستور کار بهسازی قرار گرفته‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: طراحی برنامه‌‌های هادی روستاها در پایان برنامه پنجم توسعه به انتها می‌رسد، با این حال اجرای این طرح سالیان سال به طول می‌انجامد.

وی در پاسخ به این سوال که بر اساس طرح بهسازی روستاها تاکنون چند روستا برای استقبال از گردشگران آماده شده‌اند گفت: حدود ۲۰۰ روستا در سراسر کشور به عنوان روستاهای هدف گردشگری معین شدند ولی در حال امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستیم تا بتوانیم تعداد روستاهای هدف را در سال آینده افزایش دهیم البته میزان افزایش بستگی به مفاد تفاهم‌نامه دارد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره میزان همکاری روستائیان با طرح بهسازی تاکید کرد: روستائیان بیشترین همکاری را در طرح بهسازی دارند. طرح گردشگری در روستاها در ایجاد اقتصاد فعال روستاها بسیار مفید است و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بازدید گردشگران از این روستاها را سازماندهی می‌کند.

منبع:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی