کدخبر: ۱۱۲۶۲۰ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

همکاری بلاروس با شرکت ملی مس

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به فعالیت‌های گسترده معدنی در کرمان و یزد به وزیر صنایع بلاروس پیشنهاد داد تا یک مرکز خدمات پس از فروش ماشین آلات معدنی در این منطقه ایجاد شود.

مرادعلیزاده در این دیدار با اشاره به برنامه توسعه شركت ملی صنایع مس ایران با هدف افزایش ظرفیت تولید به 400هزارتن مس محتوا طی چند سال آینده گفت: شركت مس به این منظور حدود دو میلیارد یورو سرمایه‌گذاری خواهد كرد كه فرصت مناسبی برای همكاری با شركت‌های خارجی است.

او با اشاره به وجود معادن مس و سنگ آهن در استان كرمان و یزد گفت: تعداد زیادی از ماشین‌آلات معدنی ساخت بلاروس در این منطقه توسط شركت‌های مختلف و در معادن مس و سنگ‌آهن مشغول به‌كار است كه پیشنهاد می‌كنیم طرف بلاروسی برای توسعه همكاری‌ها، مركز ارائه خدمات پس از فروش در منطقه كرمان یا رفسنجان ایجاد كند.

براساس این گزارش،‌ «ویتالی میخایلوویچ ووک» وزیر صنایع بلاروس نیز در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهاد شركت ملی صنایع مس ایران، بر گسترش همكاری‌ها تاكید كرد.

او با بیان اینكه بلاروس كشوری است كه در زمینه منابع طبیعی و معادن دارای محدودیت است گفت: بلاروس صاحب دانش فنی در بسیاری از رشته‌ها و تجهیزات صنعتی است كه آمادگی دارد در این زمینه با شركت‌های ایرانی همكاری کند. همچنین این كشور سازنده الكتروموتورهای صنعتی است كه در فرآیند ساخت آنها نیازمند مس است.

وزیر صنایع بلاروس با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل شركت مس برای ایجاد مركز خدمات پس از فروش ماشین‌آلات معدنی در كرمان، خواستار ارائه پیش‌نویس این طرح از سوی شركت مس شد.

منبع: مس پرس