کدخبر: ۱۱۶۶۴۹ لینک کوتاه

فروش اقساطی ۴۵۰ هزار واحد مسکونی

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی از فروش اقساطی ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر در سال جاری و دستورات ویژه وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل مسکن مهر پردیس خبر داد.

احمد اصغری‌مهرآبادی  با بیان اینکه در سال جاری ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر به فروش اقساطی می‌رسد گفت: از دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر که قراردادشان از ابتدای کلید خوردن مسکن مهر منعقد شده، دو میلیون و ۱۲۰ هزار واحد از مرحله اسکلت سقف عبور کرده و سفت کاری بیش از دو میلیون واحد به اتمام رسیده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: نازک کاری یک میلیون و ۷۵۰ هزار واحد تمام شده و امسال تلاش می‌کنیم نازک کاری این تعداد از واحدها را به بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد افزایش دهیم و نازک کاری کمتر از ۲۰۰ هزار واحد به سال آینده موکول می‌شود.

وی از ادامه تلاش‌ها برای صدور بیشتر سندهای اعیانی خبر داد و اظهار کرد: برای صدور سند اعیانی به پایان کار نیاز داریم و در تلاشیم امسال سندهای بیشتری صادر کنیم؛ در این زمینه طبق هماهنگی‌هایی که در سطح کشور با مدیران استانی صورت گرفته دریافت سند اعیانی دنبال می‌شود.

مهرآبادی در ادامه این گفتگو با اشاره به تصمیماتی که برای مسکن مهر شهر جدید پردیس اتخاذ شده است به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: وزیر راه و شهرسازی دستور داد که از محل فروش اراضی، خدمات زیربنایی، روبنایی، هزینه بخشی از آماده‌سازی‌ها تامین شود به همین منظور به میزان یک هزار میلیارد تومان زمین اختصاص یافته و با بانک مسکن هم مذاکرات لازم صورت گرفته تا این رقم در اختیار پیمانکارانی که مطالبه دارند قرار داده شود و از این محل مشکل تامین خدمات زیربنایی برطرف شود.

وی با بیان اینکه پیش از این رقمی که از مردم دریافت می‌شد بسیار زیاد بود یادآوری کرد: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی، برای تامین خدمات زیربنایی، جاده، پل، تونل و همچنین بخش‌هایی که هزینه‌های زیادی به دنبال دارد از متقاضیان رقمی دریافت نمی‌شود و این کمکی است که به پردیس شد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر به یک دستور دیگر وزیر راه و شهرسازی درباره مسکن مهر شهر جدید پردیس اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ساخت و ساز ۸۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس در سال ۹۱ آغاز شده نظر وزیر بر این بوده که به کل پروژه‌های مسکن مهر پردیس افزایش تهسیلات ۲۵ به ۳۰ میلیون تومانی تعلق گیرد.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی