کدخبر: ۱۲۰۵۲۰ لینک کوتاه

وود هواپیمای جدید تحریم‌ها را شکست

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفته است: ورود هواپیماهای جدید تحریم‌های هوایی را شکست.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس  با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی٬ تحریم‌ها و فقدان اختصاص بودجه کافی به پروژه‌های عمرانی گفت: با وجود همه این مشکلات عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دو سال گذشته مثبت و قابل تقدیر ارزیابی می‌شود.

روح الله بیگی  با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در دو سال گذشته دوران سختی از نظر وضعیت بودجه‌ای داشت٬ گفت: وزارت راه و شهرسازی با وجود این مشکلات، طرح‌ها و برنامه‌های خود را به شکل مناسبی برنامه‌ریزی و عملیاتی کرد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش درآمدهای نفتی و تحریم‌های اقتصادی علیه کشور افزود: در این شرایط اداره کشور به ویژه اداره پروژه‌های عمرانی که عمده آن در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد کار بسیار دشواری است ولی این وزارتخانه عملکرد قابل قبولی دارد.

وی نحوه اجرای پروژه‌های عمرانی را با توجه به وضعیت موجود اقتصادی حاکم بر کشور مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: برای مثال در حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب وضعیت برخی راه‌ها و جاده‌ها که بیش از ۱۵ سال معطل مانده بود در دولت یازدهم با سرعت مناسبی دنبال شد؛ جاده سرچم - مياندواب - میانه با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کرد ولی زیرسازی و روسازی این پروژه انجام شده و درصد قابل ملاحظه‌ای پیشرفت داشته و در حال نهایی شدن است.

بیگی همچنین نحوه عملیات اجرایی جاده میاندوآب - ارومیه را هم مناسب دانست و افزود: جاده مهم دیگری که در حوزه انتخابیه من از اهمیت بالایی برخوردار است میاندوآب - شاهین دژ - تکاب است که در خصوص این پروژه باید تصمیمات جدی گرفته و هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی یکی دیگر از اقدامات ویژه وزارت راه و شهرسازی را ورود هواپیماهای جدید در شرایط تحریم ها عنوان و اظهار کرد: این اقدام بی نظیر در عرصه ناوگان هوایی کشور موجب تحول شد که قابل تقدیر است چون گامی جدی در شکستن تحریم‌ها بود.

بیگی با اشاره به برخی از نارضایتی‌ها در خصوص مسکن مهر گفت: مشكلاتی كه برای مسكن مهر عنوان مي شود از جمله آب و برق و گاز ناشي از عدم همكاری ساير دستگاه‌هاست و از طرفی سهم آورده مردمی نيز در بسياری از موارد ناچيز است كه اين مشكلات مربوط به وزارت راه و شهرسازی نیست.

وی با اشاره به آماده بودن حدود ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر افزود: این واحدهای آماده تحویل فقط و فقط به علت آماده نبودن زیرساخت‌هایی که وظیفه سایر دستگاه‌هاست تحویل مردم نمی‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مجموع عملکرد وزارت راه و شهرسازی را مثبت دانست و تأکید کرد: چنانچه تزريق اعتبارات به این وزارتخانه مطلوب باشد توقعات بالایی که وجود دارد را می‌توان پاسخ داد ولی وقتي كه هيچ اعتباری به وزارت راه و شهرسازي تخصيص پيدا نكرده است، عملا كارها كند می‌شود.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی