کدخبر: ۱۲۰۹۳۵ لینک کوتاه

مهرآباد تعطیل نمی‌شود

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد تعطیل نمی‌شود اما باید ترافیک های غیرتجاری و غیر مسافری را محدود کنیم گفت: متاسفانه شاهد گفتار غیر کارشناسی مبنی بر تعطیلی فرودگاه مهرآباد هستیم، در حالی که این فرودگاه با بیش از ۷۰ سال قدمت، جایگاه ویژه‌ای در نظام حمل و نقل به ویژه نظام اقتصادی کشور دارد.

 رحمت‌الله مه‌آبادی  در مراسم آغاز عملیات نوسازی و بهسازی سطوح پروازی باند فرودگاه مهرآباد گفت: این پروژه نخستین بازسازی کامل عوامل پروازی فرودگاه مهرآباد بعد از انقلاب است که در چهار مرحله اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با بیان اینکه فرودگاه بین‌المللی مهرآباد دارای دو باند ۲۹ راست و ۲۹ چپ است، گفت: در مرحله اول باند ۲۹ راست با اعتباری حدود ۱۰۰ میلیارد تومان مورد بازسازی قرار می‌گیرد. زمان اجرای این پروژه حدود ۱۰ ماه است اما امیدواریم با کمک پیمانکار، این پروژه برای نوروز ۹۵ به بهره‌برداری برسد.

مه‌آبادی با اشاره به اینکه در بازسازی عوامل پروازی فرودگاه مهرآباد از فناوری بتون استفاده می‌شود گفت: این فناوری قبلا در اپرون (محل پارک هواپیما) این فرودگاه و باند فرودگاه بین‌المللی تبریز استفاده شده است اما این پروژه از این نظر در پروژه نوسازی سطوح پروازی فرودگاه مهرآباد متفاوت است که دانش فنی استفاده از فناوری بتون با مشارکت مشاور خارجی به کشور منتقل می‌شود.

وی درباره اخلال در پروازها همزمان با اجرای پروژه نوسازی و بهسازی باند گفت: تلاش ما این است محدودیتی در پروازها همزمان با اجرای این پروژه رخ ندهد بنابراین این عملیات به گونه‌ای طراحی می‌شود که فرودگاه به فعالیت خود ادامه دهد اما قدر مسلم ممکن است محدودیت‌ها و بعضا تأخیرهایی در پروازها وجود داشته باشد؛ در عین حال قرار نیست تعداد پروازها به صورت گسترده‌ای کاهش یافته یا به طور کلی ابطال شوند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور درباره اظهاراتی مبنی بر جابجایی یا تعطیلی فرودگاه بین المللی مهرآباد گفت: متاسفانه شاهد یک گفتار غیر کارشناسی مبنی بر تعطیلی این فرودگاه هستیم. فرودگاه بین المللی مهرآباد با بیش از 70 سال قدمت، جایگاه ویژه‌ای در نظام حمل و نقل به ویژه نظام اقتصادی کشور دارد.

مه‌آبادی افزود: اگر هم قرار باشد فرودگاه مهرآباد منتقل شود با توجه به رشد 10 درصدی مسافران حداقل دو دهه زمان نیاز دارد؛ ضمن اینکه این فرودگاه تعطیل نمی‌شود اما باید ترافیک های غیرتجاری و غیر مسافری را محدود کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور درباره شهر فرودگاهی امام خمینی نیز گفت: عملیات ایجاد شهر فرودگاهی و منطقه آزاد در این فرودگاه به سرعت در حال انجام است که در همین زمینه شرکت شهر فرودگاهی ایجاد شده و در مرحله ثبت قرار دارد.

منبع:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی