کدخبر: ۱۲۱۱۱۲ لینک کوتاه

گزارش میدانی اقتصادنیوز از از بازار آهن شادآباد

نگرانی آهن‌فروشان از قیمت آینده آهن

آن طور که فعالان بازار آهن شادآباد می‌گویند مدتی است این بازار خلوت شده و فعالان این بازار از کاهش بی‌رویه قیمت آهن بسیار نگران هستند.

مجتبی دیدگر: بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت آهن در چند ماه اخیر روند نزولی به خود گرفته است. اما این موضوع چطور در بازار نمود پیدا کرده است؟

گزارش میدانی اقتصادنیوز از بازار شادآباد تهران نشان می‌دهد که این بازار روزهای بی‌رمقی را پشت سر می‌گذارد. به گفته فعالان بازار آهن، قیمت آهن در چند ماه اخیر به طور محسوسی کاهش یافته است. فعالان در این حوزه از خلوتی بازار و کم فروشی آهن بسیار ناراحت و نگران از آینده بازار آهن هستند.

رکود در بازار
بر این اساس میثم قاضی‌لو، یکی از فعالان این بازار در گفت‌وگو با اقتصادنیوز در مورد علت کاهش قیمت آهن  گفت: علت کاهش قیمت آهن به دلیل نخریدن سنگ‌آهن ایران است.

او در مورد قیمت آهن در دولت نهم نیز افزود: در دوره ریاست آقای احمدی‌نژاد قیمت آهن بالا بود و قیمت آن به کیلویی 2800 تومان نیز رسیده بود.

قاضی‌لو ادامه داد: یکی از علت‌های افزایش قیمت آهن در آن زمان پروژه مسکن مهر نیز بود که برای ساخت مسکن مهر به آهن و میلگرد زیادی احتیاج داشتند و خرید آهن خیلی خوب بود.

او در صحبت‌هایش در مورد وضعیت بازار در دوران فعالیت دولت یازدهم و علت کاهش قیمت آهن در دوره اخیر گفت: قیمت آهن به کیلویی 1510 تومان رسیده و یکی از علت‌های کاهش قیمت آهن کمبود پروژه‌های عمرانی است.

پیش‌بینی قیمت آهن در چند ماه آینده
قاضی‌لو در مورد پیش‌بینی قمیت آهن نیز افزود: در چند ماه آینده نیز باز شاهد کاهش قیمت آهن خواهیم بود و قیمت آهن به زیر 1500 تومان نیز خواهد رسید.

به گفته کارگران در بازار آهن که بیشتر آنها جوان بودند، برای یک کیلو آهن جابه‌جا کردن  250 ریال دریافت می‌کنند و به گفته آنها در یک ماه حقوق آنها نیز به یک میلیون و  500 هزار تومان هم می‌رسد.