کدخبر: ۱۲۲۰۲۶ لینک کوتاه

توافق هسته‌ای به پروژه‌ها سرعت می‌بخشد/مسکن مهر بدون توجه به آمایش سرزمین طراحی شد

یک نماینده مجلس، مسکن مهر را طرحی غیر اصولی و ملقمه‌ای از گچ و سیمان و آهن خواند و گفت: مسکن مهر ده‌ها مشکل را به دولت تحمیل کرده است. تعریف پروژه‌ها در دولت قبل بر مبنای طرح آمایش سرزمین نبود و به صورت غیر کارشناسی در سفرهای استانی برای جلب توجه مردم تصویب می‌شد.

  نماینده مجلس و عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح‌های غیر کارشناسی دولت پیشین گفت: آخوندی در تعامل با مجلس و نهادهای نظارتی کار وزارت راه و شهرسازی را پیش می‌برد.

کمال‌الدین پیرموذن با بیان این مطلب افزود: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در طول مدت مسئولیتش در این وزارتخانه با به کارگیری نیروهای مجرب و خبره بهترین عملکرد ممکن را داشته است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به مشکلات عدیده‌ای که از دولت قبل به جا مانده٬ پروژه‌های متعدد نیمه ‌تمام ضروری و غیر ضروری زیادی در این وزارتخانه وجود دارد که بودجه‌ها صرف آنها می‌شود.

پیرموذن کارنامه دولت جدید را در حوزه راه و شهرسازی مثبت برشمرد و یادآور شد: امیدواریم با توافق عزتمندانه‌ای که با غرب در خصوص مسائل هسته‌ای در حال روی دادن است و گشایش‌های اعتباری که ایجاد می‌کند پروژه‌های راه و شهرسازی با سرعت و شدت بیشتری اجرایی شود.

وی اقدامات انجام شده در خصوص ورود هواپیماها در شرایط تحریم و توسعه خطوط ریلی با وجود فقدان منابع اعتباری را از نقاط قوت وزارت راه و شهرسازی در دوره اخیر دانست و اظهار امیدواری کرد که با گشایش اعتباری طرح‌ها و پروژه‌های ماندگار به ثمر بنشیند و آخوندی بتواند نام جاودانه‌ای در حوزه راه و شهرسازی از خود به جای بگذارد.

این نماینده مردم در مجلس فشارهای اخیر به وزیر راه و شهرسازی را جناحی و سیاسی عنوان کرد و ادامه داد: آخوندی با بی توجهی به حاشیه‌ها و با قدرت و شدت و همچنین در تعامل با مجلس و نهادهای نظارتی کار خود را پیش می‌برد بنابراین در این شرایط ویژه و تنگناهای مالی به جای ایجاد فشار که انرژی و هزینه از کشور و وزارتخانه می‌برد باید به وزارت راه و شهرسازی کمک کرد.

منبع:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی