کدخبر: ۱۲۲۰۴۳ لینک کوتاه

دبیر انجمن سیمان اعلام کرد

افزایش ۱۷ درصدی قیمت سیمان از اوایل مرداد

دبیر انجمن سیمان با اعلام اینکه تلاش می شود افزایش ۱۷ درصدی قیمت سیمان اوایل مرداد اعمال شود، گفت: در این صورت سودآوری حداقلی شرکت های سیمانی محقق خواهد شد.

عبدالرضا شیخان درباره آخرین وضعیت درخواست افزایش 17 درصدی قیمت سیمان اظهار داشت: این درخواست به مراحل نهایی رسیده و تلاش می‌شود تا اوایل مرداد، اجرایی شود.

او در واکنش به این سوال که آیا دولت و سازمان حمایت با این افزایش قیمت موافقت کرده‌اند یا خیر؟ توضیح داد: یکی از برنامه‌های دولت این است که به جز کالاهای اساسی، قیمت‌گذاری سایر محصولات با در نظر گرفتن شرایط عرضه و تقاضا و کشش بازار تعیین شود. بنابراین با توجه به تغییر رویکرد دولت در نظام قیمت‌گذاری ، انجمن‌های مانند انجمن سیمان می‌توانند با در نظر گرفتن همه موارد اقداماتی را برای متعادل کردن بازار و به صرفه بودن تولید و فروش انجام دهند.

این مقام مسوول در پاسخ به این سوال که با این اوصاف آیا افزایش 17 درصدی قیمت سیمان، هزینه‌های شرکت‌های سیمانی را پوشش خواهد داد و سود حداقلی این گروه را محقق می‌کند یا خیر به بورس پرس گفت: با در نظر گرفتن افزایش حقوق و دستمزد، برق ، گازوئیل و...، افزایش 17 درصدی قیمت سیمان منطقی بوده و می‌تواند هزینه‌های شرکت‌های سیمانی را پوشش دهد.

شیخان در پایان گفت: در رابطه با نهایی کردن افزایش 17 درصدی قیمت سیمان ، طی روزهای آینده جلسه‌ایی با مدیران عامل شرکت‌های سیمانی برگزار می‌شود تا ساز و کار اجرایی آن جمع بندی و با موافقت سازمان حمایت اجرایی شود.

منبع: بورس پرس