کدخبر: ۱۲۳۲۶۱ لینک کوتاه

اقتصادنیوز در گفت‌وگویی بررسی کرد:

ایران با رایزن‌های تجاری‌اش به دنبال چیست؟

وظایف رایزن‌های تجاری در کشور‌هایی که به آن اعزام می‌شوند چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز، به تازگی از سوی سازمان توسعه تجارت اعلام شده‌ که تا پایان ماه جاری و حداکثر در هفته اول شهریور ماه، رایزنان بازرگانی ایران به ایتالیا، امارات، الجزایر، کنیا، اقلیم کردستان عراق، شانگهای چین، ویتنام و عمان اعزام می‌شوند که تعداد کشورهای دارای رایزن بازرگانی به 20 مورد خواهد رسید. اما این رایزنان بازرگانی چه وظایفی دارند و چه مزیت‌هایی می‌توانند برای کشور داشته باشند؟

 محسن بهرامی‌ارض اقدس، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با اقتصادنیوز درباره انتظارات بخش خصوصی از رایزن‌های تجاری، اظهار کرد: در شرایط پساتحریم انتظار بخش خصوصی از رایزن‌های تجاری، سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی در کشو‌رهای حوزه ماموریت آنها بسیار بالا است.

 وی ادامه داد: این نمایندگان باید به عنوان کارشناسان تمام عیار به دنبال شناسایی موقعیت‌های تجاری فی‌مابین آن کشور و ایران به ویژه در زمینه صادرات کالاهای غیرنفتی و خدمات فنی‌و مهندسی باشند.

 بهرامی با بیان این که نمایندگان و رایزنان تجاری باید زمینه‌سازی آشنایی فعالان اقتصادی دو کشور را با هم مهیا کنند، گفت: همچنین باید هرگونه اطلاعات مورد نیاز و زمینه‌های آشنایی فعالان اقتصادی دو کشور باهم فراهم شود.

 عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر رفع موانع تعرفه‌ای و غیرتعرفه‌ای از سوی این نمایندگی‌ها، گفت: همچنین جلو‌گیری از رفتار تبعیض‌آمیز بین تجار ایرانی در آن کشور‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، صدور روادید برای روان‌سازی رفت‌وآمد‌ شرکای تجاری در دو کشور، سرمایه‌گذاری و اقداماتی از این قبیل از وظایف این رایزنان است.

 به گفته بهرامی، با انجام این قبیل اقدامات بدیهی است که مبادلات تجاری بین ایران و کشور‌های که در آن رایزن تجاری دارد افزایش می‌یابد.

 وی با بیان این که متاسفانه سابقه نشان داده است که تحت تاثیر تحریم‌ها، سیاست‌های بین‌المللی و قطع‌نامه‌ها این گونه اقدامات به سادگی انجام‌پذیر نبوده است، تصریح کرد: ازطرف دیگر، نحوه انتخاب بازرگانان و رویکرد آنها به گونه‌ای بوده که انجام چنین وظایفی را غیرممکن کرده‌ است.

بهرامی ارض اقدس در پایان با طرح این پیشنهاد که برای انتخاب رایزن‌ها از افرادی استفاده شود که سابقه فعالیت خوب و مثبت در فضای تجاری دو کشور دارند،گفت: این افراد باید یا صادرکنندگان موفق و توانمند به این کشور‌ها باشند یا بازرگانانی موفق در آن کشو‌رها تا با بهره‌گیری از شناخت و توان خود کار مثبت و مطلوب ارائه کنند.