کدخبر: ۱۲۳۳۰۶ لینک کوتاه

تولید شاسی بلند جدید ایران خودرو آغاز شد

تولید دومین محصول شاسی بلند گروه صنعتی ایران خودرو به نام هایما اس ۷ در خراسان رضوی آغاز شد.

عمليات اجرايی راه اندازی خط خودروی جديد هايما در شركت ايران خودرو خراسان، از آبان ماه سال 1393 به صورت جدی آغاز شد و در چهار حوزه بدنه، رنگ، تزيينات و لجستيك به اجرا درآمد. خطوط توليد محصول جديد با بهره گيری از ظرفیت پیمان کاران داخلی، در مدت 11 ماه آماده و راه اندازی شده است.

اين گزارش می‌افزايد: ساخت داخل 40 درصد از قطعات و مجموعه‌های اين محصول هدف‌گذاری شده و با توليد آن، سالانه بیش از 20 هزار دستگاه، بسته به تقاضای بازار به ظرفیت تولید خودروهای شاسی‌بلند افزوده خواهد شد.

هایما اس 7از نوع شاسی‌بلند (SUV) تک‌دیفرانسیل، محرک جلو و فول آپشن است و در دو کلاس اتوماتیک و دستی با حجم موتور دو لیتری و 130 اسب بخار توان تولید مي شود.

توليد آزمايشی اس7 مطابق برنامه، از 13 خرداد ماه (نيمه شعبان) در سالن بدنه سازی آغاز و اولين بدنه در روز 21 خرداد ماه، كامل و به سالن رنگ ارسال شد.

از آنجا كه تغييرات در سيستم‌های انتقال خط، شاهين‌های حمل بدنه، هنگرها و نشيمن‌های ايستگاه‌های مكانيكی، اسكيدهای حمل بدنه و ساير تجهيزات انتقال باید، علاوه بر سوزوكی براي محصول جديد نيز انطباق می‌یافت، مجموعه‌ای از فعاليت‌های طراحی، ساخت، انتخاب پيمانكار و نظارت در اين فرايند انجام شده است.

در فرايند آماده‌سازی توليد اين محصول، سازه فلزی خط توليد بدنه به طول 72 متر و به وزن تقريبي 39 تن و تاسيسات مكانيكي خط توليد هايما به وزن تقريبي دو تن طراحي و اجرا شده است. در اين عمليات، علاوه بر طراحي و نظارت بر اجرای شش دستگاه تابلوي برق اصلي به همراه كابل كشي، خط توليد بدنه سازي با متعلقات آن در كم تر از 10روز و بيش از 600متر ريل نصب شده است. به دنبال راه اندازي يك خط جديد در سالن بدنه سازي، بيش از 10دستگاه فیكسچر بدنه سازي به همراه سيستم انتقال بين ايستگاهي بدنه ها نصب و 60دستگاه گان جوش كاري همراه با متعلقات آن مونتاژ نصب و تنظيم شد که به اين موارد نصب تجهيزات جانبي و تمامي زيرپايي هاي خط توليد بدنه هايما را نيز بايد افزود.

منبع:ایکوپرس