کدخبر: ۱۲۴۵۷۶ لینک کوتاه

ایران و قزاقستان کارخانه مشترک می‌زنند

مدیر عامل انستیتوی تحقیقات اقتصادی قزاقستان گفت: برداشتن تحریم‌های اقتصادی ایران باعث رشد همکاری بین «آستانه» و «تهران» خواهد شد.

به گزارش «کرسیوکز»، «مقصد مخن‌اف» مدیر عامل انستیتوی تحقیقات اقتصادی قزاقستان امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد: برداشتن تحریم‌های اقتصادی ایران باعث رشد همکاری بین «آستانه» و «تهران» خواهد شد.

این مقام ارشد اقتصادی افزود: یکی از اهداف قزاقستان موضوع ایجاد کارخانه‌های مشترک با ایران می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه پس از رفع تحریم‌های اقتصادی بازارهای جدید برای دو کشور ایجاد می‌شود، افزود: این موضوع برای هر دو کشور سودمند است و ایجاد بازارهای جدید بر همکاری دو کشور می‌افزاید.

مخن‌اف تصریح کرد: در حال حاضر خط راه‌آهن قزاقستان با ایران در حال بهره‌برداری است و در آینده نزدیک نیز فعالیت این خط افزایش می‌یابد که با توجه به این موضوعات آستانه درصدد است تا تعاملات خود را با تهران افزایش دهد.

وی ادامه داد: شرایط مساعدی در قزاقستان برای فعالیتهای اقتصادی وجود دارد و با تعاملاتی که تاکنون با ایران داشته‌ایم امکان ایجاد کارخانه‌های مشترک در کشورمان وجود دارد.

این مسئول موسسه اقتصادی قزاقستان در پایان سخنانش تاکید کرد: آستانه قابلیت صادرات محصولات خود به منطقه خلیج فارس را دارد و بهترین راه برای دسترسی به این بازارها از طریق ایران می‌باشد.

منبع:فارس