کدخبر: ۱۲۴۹۰۸ لینک کوتاه

آخرین وضعیت مرزهای مشترک ایران و ترکیه/امروز در این مرزها چه خبر بود؟ 

بر اساس آخرین اعلام دفتر ترانزیت سازمان راهداری، همچنان دو مرز رازی و سرو از سوی طرف ترک بسته است.

به گزارش اقتصادنیوز، در حالی که در هفته اخیر هیچ حادثه‌ای کامیون‌های ایرانی را تهدید نکرده‌است، اما دولت ترکیه دو مرز رازی و سرو را از دو رو گذشته از سوی این کشور بسته اعلام کرده تا از حوادث احتمالی جلوگیری شود.

حدود یک ماه از حملات به کامیون و اتوبوس‌های ایرانی می‌گذرد که طبق اعلام مسئولان  از هفته گذشته تاکنون مرز ایران و ترکیه آرام بوده و هیچ خطری کامیون‌های ایرانی را تهدید نکرده‌است.

ازاین رو مدیر کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری روز شنبه به اقتصادنیوز اعلام کرد که کشور ترکیه دومین مرز بزرگ میان این دو کشور که همان مرز رازی است را بسته تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.
  
عطرچیان همچنین گفت که در این راستا مرز سرو نیز بسته اعلام شده و در حال حاضر کامیون‌های ایرانی فقط از طریق مرز بازرگان تردد می‌کنند.

به گفته وی،از صبح روز شنبه دو مرز رازی و سرو از سوی ترکیه به سمت ایران بسته شده است. این در حالیست که مرز بازرگان باز است و فعلا دولت ترکیه این دو مرز را بسته اعلام کرده‌؛ دو مرز رازی و سرو که بیشتر مورد استفاده رفت‌وآمد سواری و اتوبوس‌های مسافربری است. 

به گزارش اقتصادنیوز، در پی حوادث اخیر برای کامیون‌های ایرانی در مرز ترکیه، مقامات ایرانی به مسافران این مسیر هشدار دادند و اعلام کردند در صورت ضرورت از مسیرهای ذکر شده تردد کنند و از سفرهای غیرضروری بکاهند.

بر این اساس، در این مدت  تردد کامیون‌ها به ترکیه کاهش یافته و برخی کامیون‌ها برای اطمینان بیشتر مجبور شدند از سایر مرزها حرکت کنند و هزینه بیشتری بابت سوخت پرداخت کنند، گفته می‌شود میزان ترانزیت نیز در این مدت کاهش یافته است.