کدخبر: ۱۳۳۲۳۹ لینک کوتاه

بررسی پرونده رانت ۶۵۰ میلیون یورویی در شورای رقابت

پرونده رانت ۶۵۰ میلیون یورویی بعد از ماهها انتظار برای رسیدگی هفته آینده در شورای رقابت بررسی خواهد شد.

شورای رقابت در دویست و سی و چهارمین جلسه خود به موضوع پرونده 650 میلیون یورویی خواهد پرداخت. براساس دستور جلسه شورا قرار است بحث و بررسی در خصوص پرونده 650 میلیون یورویی با حضور احمد توکلی نماینده مردم تهران برگزار و ضمن قرائت گزارش کارشناسان شورا در نهایت تصمیم نهایی در مورد این پرونده اعلام شود.

اوایل اردیبهشت ماه امسال بود که داستان امتیاز ویژه وزارت صنعت و بانک مرکزی به یک واردکننده خوراک دام مطرح و در نهایت با رأی دادستان دیوان محاسبات کشور محرز بودن این "امتیاز ویژه" اعلام شد. اما با گذشت چند ماه از اما و اگرهای این پرونده، شورای رقابت که مجری رفع انحصار در بازار است به این موضوع ورود پیدا کرد.

البته نعمت‌زاده با وجود آنکه دیوان محاسبات این قرارداد را انحصاری اعلام می‌‌کرد به حرف خود پابرجاست و رانت 650 میلیون یورویی را قبول نداشته به نحوی که با حضور در نشست تخصصی تبیین سیاست‌های صنعتی و تجاری دولت در بسته خروج از رکود گفته بود:"بر خلاف تمام اظهارات مبنی بر اینکه قرارداد این وارد‌کننده به‌نوعی رانت است من معتقدم این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد بلکه این واردکننده با جسارت و اعتماد به بانک مرکزی سرمایه خود را در این بخش سرمایه‌گذاری نموده است.

او با اشاره به اینکه باید به افرادی که با جسارت و ضمن آشنایی با مشکلات اقدام به فعالیت‌های اقتصادی در کشور می‌کنند جایزه داد، اظهار داشت: کسانی که منابع مالی خود را در خدمت به مردم به کار گرفته‌اند باید با حمایت مسئولین روبه‌رو شوند نه‌آنکه با مانع تراشی‌هایی مانع فعالیت‌های آنها در کشور شویم.

در حال حاضر پرونده 650 میلیون یورویی بعد از ماهها انتظار برای رسیدگی هفته آینده (دوشنبه 30 آذرماه) با حضور احمد توکلی نماینده مردم تهران بررسی خواهد شد تا در نهایت تصمیم شورای رقابت در مورد این پرونده اعلام شود.

منبع: تسنیم