کدخبر: ۱۳۴۱۵۷ لینک کوتاه

اقتصادنیوز گزارش می‌دهد:

هفته آرام بازار خودرو/ تندر خلاف کرد

بازار خودرو کشور این هفته را با با ثباتی نسبی گذراند، چه آنکه تنها دو مدل از تندر-۹۰ با افزایش قیمت مواجه و سایر خودروها تغییر قیمتی خاصی را به خود ندیدند.

حمیدرضا بهداد: اتفاق خاص این هفته بازار خودرو اما ورود رنو ساندرو بود که نیامده، قیمت آن از قیمت کارخانه ای اش بالاتر رفت.

به گفته فعالان بازار، در حال حاضر ساندرو معمولی قیمتی برابر 44 میلیون و 500 هزار تومان در بازار دارد و مدل اتومات آن نیز 51 میلیون تومان خرید و فروش می‌رود. در مورد دیگر خودروها اما خبر می‌رسد در حال حاضر پژو 206 تیپ 5 با قیمتی برابر با 37 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از ثبات آن حکایت دارد. پژو 206 صندوقدار در مدل V8 نیز که تغییر قیمت خاصی نداشته، در حال حاضر 37 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می رود.

از سوی دیگر اما پژو 405 نیز این هفته بدون افت و خیز خاصی، با قیمت 29 میلیون و 700 هزار تومان به فروش رسید و سمند نیز 30 میلیون و 100 هزار تومان فروخته شد.

اما از بازار رانا نیز خبر می رسد، این خودرو بدون تغییر قیمت در هفته جاری، در حال حاضر 32 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رود. این هفته اما تغییری در قیمت تیبا نیز رخ نداد، چه آنکه به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت،تیبا در مدل صندوقدار خود هم اکنون 23 میلیون و 900 هزار تومان قیمت دارد. تیبا چند هفته ای می شود که در این قیمت ثابت مانده و تغییر خاصی را تجربه نکرده است.

همچنین برای خرید پراید در مدل 131 نیز باید 19 میلیون و 900 هزار تومان هزینه کرد که این موضوع از تثبیت قیمت خودرو موردنظر در هفته جاری حکایت می کند.

خرید مدل 111 پراید نیز 20 میلیون و 500 هزار تومان هزینه دارد که این قیمت نشان می دهد خودرو موردنظر روزهای با ثباتی را می گذراند.

اما از بازار سراتوهای مونتاژی سایپا نیز خبر می رسد که این خودروها تغییر قیمت خاصی را طی هفته جاری تجربه نکرده اند. بر این اساس، سراتوی اتومات با قیمت برابر با 90 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می شود و برای مدل دنده ای آن نیز باید 75 میلیون و 600 هزار تومان دست به جیب شد.

سری هم اما به خانواده تندر-90 بزنیم که اعضای آن طی این هفته با تغییراتی در قیمت مواجه شدند. به گفته فعالان بازار قیمت تندر-90 در مدل پارس خودرویی و E2 آن افزایش یافته و این محصول در حال حاضر قیمتی برابر با 39 میلیون تومان دارد. با این حساب تندر پارس خودرو 200 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. همچنین پارس تندر نیز که 200 هزار تومان افزایش قیمت داشته، هم اکنون 39 میلیون و 200 هزار تومان به فروش می رسد.

دیگر تندر موجود در بازار که همان اتومات است، این هفته تغییر قیمتی خاصی را به خود ندید تا همچنان 46 میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش شود.