کدخبر: ۱۳۷۳۰۹ لینک کوتاه

مدیرعامل جدید شرکت پتروشیمی در گفت‌گو با اقتصادنیوز:

حکم معاون وزیری‌ام را دریافت کردم

مدیرعامل جدید شرکت صنایع پتروشیمی از تایید حکم نهایی خود برای ریاست این شرکت و معاونت پتروشیمی وزیر نفت خبر داد.

مرضیه شاهدایی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز، در خصوص برخی خبرها که حاکی از نشستن وی بر مسند ریاست شرکت صنایع پتروشیمی بود، عنوان کرد: بله این خبرها را تایید می‌کنم و به تازگی معاون وزیر شده‌ام.

وی درباره دریافت حکم قطعی از وزیر و صحبت‌هایی که در خصوص به تعویق افتادن این حکم بیان شده است، گفت: حکم قطعی را هم دریافت کرده‌ام.

به گزارش اقتصادنیوز، بعد از پذیرش استعفای عباس شعری مقدم از سوی زنگنه، مرضیه شاهدایی به عنوان اولین زن در مسند معاونت وزارت نفت قرار گرفت.

پیش از این صحبت‌هایی در خصوص نهایی شدن حکم او بیان شده بود اما معرفی قطعی وی به عنوان معاون وزیر در جلسه یکشنبه وزیر نفت با اعضای هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی صورت گرفت.

شاهدایی پیش از نشستن بر مسند ریاست شرکت پتروشیمی، توانسته بود برای اولین بار به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره شرکت، جایگزین معاون شرکت یعنی محمدحسن پیوندی شود.

شعری مقدم، مدیرعامل سابق که برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی آینده خود را آماده می‌کند پیش از این گزینه‌های بسیاری را به وزیر نفت معرفی کرده بود که پذیرفته نشده بودند. از گزینه‌های مطرح شده از سوی وی می‌توان به محمد علی بساق‌زاده( مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی)، حمید رضا رستمی(مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی) و حسین شهریاری( مدیرعامل پتروشیمی دماوند) اشاره کرد.

زنگنه پیش از این از بانوان تنها در سمت‌های میانی شرکت‌های زیرمجموعه وزارتخانه خود یا در بخش‌هایی که مربوط به امور بانوان بود،‌ استفاده کرده بود و این اولین بار است که معاونت وزارت نفت را یک زن عهده‌دار شده است.