کدخبر: ۱۲۰۵۵۵ لینک کوتاه

نفت پارس ۱۳۰ تومان سود داد

شرکت نفت پارس در مجمع عمومی عادی سالیانه با تصویب صورت‌های مالی سال مالی منتهی به اسفند ۹۳ مبلغ ۱۳۰ تومان سود به ازای هر سهم تقسیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز،  براساس تصمیمات این مجمع مقرر شد نفت پارس افزایش سرمایه 100درصدی در سال 94 را در دستور کار خود قرار دهد. بر این اساس سرمایه این شرکت از 750 میلیارد ریال به یک هزار و پانصد میلیارد ریال افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت نفت پارس در جلسه‌ این مجمع با اشاره به برنامه‌های هیات مدیره برای افزایش ظرفیت در شرکت نفت پارس و سوددهی بیشتر به سهامداران اظهار کرد: در سال گذشته علیرغم نوسانات شدید نرخ نفت و کاهش کشش تقاضای بازار، شرکت نفت پارس موفق به تولید بیش از 40 میلیون لیتر روغن پایه و بیش از 88 میلیون لیتر انواع محصول نهایی روغن و تحقق صادرات بیش از 13 میلیون دلار شده است.

وفایی با بیان اینکه در سال گذشته موفق به تحقق اهداف بودجه پیش‌بینی شده شده‌‌ایم، اظهار کرد: همچنین در سال گذشته فروش انواع محصولات معادل 14 درصد افزایش داشته است. وی همچنین چشم‌انداز «شنفت» را در سال 94 مثبت ارزیابی کرد و افزود: افزایش حداقل 20 درصد تولید و فروش نسبت به سال قبل، سرمایه‌گذاری در افزایش ظرفیت‌های جدید، سرمایه‌گذاری در بخش روانکارهای بنزینی و دیزلی، توسعه بازار با عرضه محصولات جدید و توسعه بازارهای صادراتی برای محصولات نهایی از جمله برنامه‌ها و اهداف شرکت در سال جدید است.