کدخبر: ۱۰۱۸۴۷ لینک کوتاه

برنامه های دولت برای اجرای فازهای جدید بندر شهید رجایی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از عزم دولت برای عملیاتی شدن فازهای جدیدطرح توسعه بندرشهید رجایی خبر داده و گفته است عزم ریاست جمهوری و وزیر راه و شهرسازی در این رابطه جزم است.

به گزارش " اقتصاد نیوز " محمد سعیدنژاد در بازدید از بندر شهید رجایی با اشاره به جایگاه حساس و مهم بندر شهید رجایی در مناسبات ملی و بین المللی، گفته است : خوشبختانه در مورد لزوم عملیاتی شدن فازهای جدید طرح توسعه این بندر یک وفاق ملی وجود دارد به گونه ای که، عزم ریاست جمهوری و وزیر راه و شهرسازی در این رابطه جزم است.

وی با یادآوری سفر سال گذشته رییس دولت تدبیر و امید به پایتخت اقتصادی ایران و بازدید از بزرگترین بندر کانتینری کشور، به تسنیم گفت: اهمیت موضوع تا آنجاست که در نشست اخیر رییس جمهور با استانداران، لزوم پیگیری دولت در خصوص مباحث مربوط به توسعه ظرفیت های کانتینری بندر شهید رجایی بار دیگر مطرح شده است.
ابراهیم ایدنی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز با تشریح آخرین وضعیت عملیات کانتینری منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی و ضرورت رفع مشکلات مربوط به شرکت های فعال در این بندر، تأکید کرد: اهتمام اداره کل بنادر و دریانوردی در این رابطه جدی است.
وی بیان این‌که بندر شهید رجایی باید با شاخص های جهانی مقایسه شود، تصریح کرد: هر چند تا رسیدن به جایگاه عملیاتی مطلوب، فاصله وجود دارد اما با ارتقای توانمندی های فنی بخش خصوصی و تأمین یا نوسازی تجهیزات استراتژیک، می توان به اهداف مدنظر دست یافت.