کدخبر: ۱۰۱۸۷۳ لینک کوتاه

نیاز ایرلاین های ایرانی به قطعه هواپیما، در بازار رقابتی تامین می شود

 قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بهبود فضا بین ایران و شرکت های سازنده هواپیما گفته است نیاز شرکت های هواپیمایی داخلی به قطعات هواپیما از طریق بازار رقابتی تامین می شود.

به گزارش " اقتصاد نیوز" علی محمد نوریان به تسنیم گفته است  که شرکت‌های خارجی سازنده هواپیما و قطعات پس از این‌که فضا بهتر شده با شرکت‌های هواپیمایی داخلی ارتباط برقرار کرده و تماس‌هایی داشته‌اند.

وی با بیان این‌که شرکت‌های خارجی در رده‌های مختلف برای همکاری اعلام آمادگی کرده‌اند، تصریح کرد: اگر شرایط به شکل طبیعی برگردد، شرکت‌های خارجی همکاری خود را با ایران آغاز می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبیعی است هر کدام از این شرکت‌ها در فضای رقابتی محیط جهانی به‌گونه‌ای عمل می‌کنند تا چنانچه شرایط عادی شد، بازار (ایران) را از دست ندهند و در آن حضور داشته باشند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی تاکید کرد: هر بخشی تلاش می‌کند ارتباط گرفته و نیازها را شناسایی کرده و برای (تامین قطعات) قرار بگذارند.

نوریان خاطرنشان کرد:‌در حال حاضر فضای مثبتی در همه زمینه‌ها (تامین قطعات) ایجاد شده است.

وی پیش‌تر نیز گفته بود: بخش‌هایی از تجهیزات و قطعات هواپیما به تدریج در حال ورود به ایران است، اما با این حال خرید تجهیزات مربوط به هواپیما خیلی در سطح گسترده نشده است.

وی تصریح کرد: ارتباطات در خصوص تامین تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری هواپیما مستقیم شده و توانسته‌ایم زمینه ورود را تسهیل کنیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: شرایط ورود یک سری قطعات قطعات هواپیما به‌صورت مستقیم فراهم شده است و هنوز هم یک سری از قطعات به ایران نرسیده است. به عبارت دیگر در پروسه روشی است که باید تایید و پس از آن به ایران ارسال شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی و هواشناسی ابراز امیدواری کرد شرایط تامین قطعات هواپیما تسهیل شود.

نوریان تاکید کرد: یکی از ماموریت‌های اصلی ما این است که مسائل صنعت حمل‌ونقل هوایی برطرف شود. چنانچه در مذاکرات با 1+5 به تفاهم برسیم و موضوع هواپیمایی کلا برطرف شود، بدون شک شاهد تحول صنعت مذکور خواهیم بود.