کدخبر: ۱۰۱۹۱۴ لینک کوتاه

همکاری سازمان بنادر برای افزایش سهم ترانزیت ریلی

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این که تسهیل و تسریع حمل و نقل در اولویت های این سازمان است، از تلاش برای بالا بردن سهم راه آهن در ترانزیت کالا خبر داد.

به گزارش " اقتصاد نیوز" علی جهاندیده  به ایسنا گفته است با توجه به حجم بالای کالایی که از طریق بنادر از کشور خارج یا وارد می شوند، برنامه ریزی دقیق و هدف گذاری اصولی جزو اولویت‌های سازمان بنادر به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: در تلاشیم در کنار افزایش حجم کالاهای مبادلاتی در بنادر، خدمات ارائه شده در این حوزه نیز در سطحی استاندارد قرار بگیرد و ترانزیت تسهیل و تسریع شود.

معاون بنادر و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی به برنامه‌های این سازمان برای گسترش همکاری‌ها با دیگر سازمان‌ها نیز اشاره کرد و افزود: هر چه میزان تعاملات چند جانبه در میان دستگاه‌های اداری گسترش یابد، حرکت به سمت ارتقای اقتصاد ملی نیز رشد می‌کند و بر تمام بخش‌ها، نتیجه مثبت می‌گذارد.

جهاندیده با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای بالا بردن نقش راه آهن در ترانزیت کالا اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای خطوط ریلی ایران در ترانزیت کالا،‌ تلاش‌های بسیاری شده که نقش این مجموعه گسترش یابد و کالاهای بیشتری به شبکه ریلی کشور تحویل شوند.

وی اضافه کرد: در این زمینه جلسات متعددی بین مدیران دو سازمان بنادر و راه آهن برگزار شده که امیدواریم در نهایت به نتایج ثمربخشی نیز بینجامد. همچنین در این رابطه کمیته‌های تخصصی نیز تشکیل شده‌اند که در تلاش هستند این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کرده و راه‌حل‌هایی عملیاتی ارائه کنند.

به گزارش ایسنا، علیرغم تمام گمانه‌زنی‌های مطرح شده در سال‌های گذشته، طبق آخرین آمار سهم راه‌آهن در ترانزیت کالا کاهش یافته و به عددی بسیاری پایین رسیده است.

محسن پورسیدآقایی، مدیر عامل راه‌آهن نیز وعده داده در چند سال آینده سهم خطوط ریلی در ترانزیت کالا دو برابر شود.