کدخبر: ۱۰۲۰۰۷ لینک کوتاه

دولت آمریکاحمل دستگاه های الکترونیکی با باتری خالی در هواپیما ممنوع کرد

 دولت آمریکا در راستای تشدید تدابیر امنیتی در فرودگاه ها عنوان کرده است که از این پس مسافران مجاز نیستند دستگاه های الکترونیکی، نظیر تلفن همراه و تبلت فاقد انرژی را به همراه خود به داخل هواپیما بیاورند.

به گزارش " اقتصاد نیوز " به نقل از ایسنا ،‌سازمان حمل و نقل هوایی آمریکا در این خصوص اعلام کرد که مسافران پروازهای خارجی از این پس باید دستگاه الکترونیکی خود را به درخواست ماموران انتظامی در فرودگاه روشن کنند.

بر این اساس، در صورتی که باتری دستگاه‌هایی نظیر تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر خالی باشند، مسافران اجازه ندارند این دستگاه‌ها را به هواپیما وارد کنند.

قرار است در آمریکا کنترل‌های دیگر امنیتی نیز برقرار شود اما جزئیات این اقدامات هنوز رسما اعلام نشده است.

در بیانیه رسمی سازمان حمل و نقل هوایی آمریکا که مسئولیت امنیت هوایی را برعهده دارد، آمده است: آوردن دستگاه‌های فاقد انرژی به داخل هواپیما ممنوع است.

به گفته منابع امنیتی این تدابیر بیش از همه متوجه تلفن‌های هوشمند آیفون ساخت شرکت اپل و مدل‌های گالاکسی ساخت شرکت سامسونگ می‌شوند.

این اقدامات جدید همچنین شامل همه مدل‌های تبلت، لپ‌تاپ و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی نیز می‌شود. مقامات آمریکا هنوز اعلام نکرده‌اند که در کدام فرودگاه‌ها نخست این تدابیر امنیتی به مرحله اجرا گذاشته خواهند شد.

دولت آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که تدابیر جدید امنیتی در تمامی فرودگاه‌هایی صورت خواهد گرفت که پروازهای مستقیم به شهرهای آمریکا دارند.

به گزارش دویچه وله، گفته می‌شود که نگرانی مقامات امنیتی آمریکا از مواد منفجره با ترکیبات جدیدی است که اعضای القاعده در سوریه و یمن موفق به تولید آن شده‌اند. مواد انفجاری جدید به ‌راحتی قابل کشف نیستند و می‌توانند در تلفن‌های هوشمند و تبلت جاسازی شوند.