کدخبر: ۱۰۲۲۰۲ لینک کوتاه

آزادسازی که نیمه کاره رها شد

مسافران هوایی بلاتکلیف در خرید بلیت

پس از اعلام آزادسازی نرخ بلیت هواپیما هرچند گفته می شود کلیه شرکت های هواپیمایی نرخ های جدید را اعمال کرده اند، اما هنوز لیستی از ملاک ارائه خدمات برای تعیین قیمت ها اعلام نشده است.

نگار میرکریمی: با شروع آزادسازی نرخ بلیت هواپیماها شرکت‌های هواپیمایی هم درصدد افزایش ارائه کیفیت‌های خود برآمدند. در این میان برخی شرکت‌ها نرخ‌ها را سریعا اعلام کردند و برخی دیگر هم با شیطنت‌هایی خواستار اضافه پرداخت برای بلیت‌های فروخته شده از مسافران شدند.

این در حالی است که سازمان هواپیمایی کشور در این باره ابلاغیه‌ای داده بود که شرکت‌ها موظفند، کلاس‌های قیمتی مدنظر خود را برای یک مدت زمان محدود ارائه کنند. همچنین رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این‌باره گفته است که اخذ مابه‌التفاوت از مسافران غیرقانونی است. طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشور ، متنوع‌سازی نرخ بلیت شامل بلیت‌هایی که در گذشته فروخته شده نمی‌شود .

با اعلام این موضوع، باید همه شرکت‌های هوایی آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را اعمال کنند. چرا که علاوه بر اعلام مسئولان، در تماس با شرکت‌های هواپیمایی ارائه خدمات هوایی گفته می‌شود که همه پروازها با نرخ‌های جدید ارائه می‌شوند. به طور مثال پرواز یک طرفه مشهد در ماه مبارک رمضان از حدود 145 هزار تا 180هزار تومان فروش می‌رود.

در تماس با یکی از شرکت‌های هواپیمایی، متصدی فروش بلیط‌ها متذکر می‌شود که تفاوت قیمت این بلیط‌ها که در یک روز هستند به دلیل کلاس پروازی است و امکان دارد  هر ساعت و هر روز قیمت یک مسیر متفاوت باشد.

در  همین حال دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده که عملا فرآیند آزاد‌سازی نرخ بلیت‌ هواپیما در مسیرهای داخلی آغاز شده‌ است. چرا که دستورالعمل آزاد‌سازی قیمت بلیت هواپیما رسما ابلاغ شده است .

حمید رضا غوابش گفته است: انتظار می‌رود با اجرایی‌ شدن طرح آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما در این عرصه، شاهد تنوع قیمتی باشیم. هرچند نمی‌توان در این حوزه نگاه تعجیلی داشت و برای عملی‌ شدن تمام ابعاد این طرح به زمان نیاز است.

غوابش همچنین درباره‌ احتمال افزایش نرخ‌ها پس از آزاد‌سازی قیمت بلیت گفته‌است که با توجه به افزایش هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی در طول سال‌های گذشته احتمال افزایش قیمت وجود دارد، اما قطعا این افزایش، شدید نخواهد بود، زیرا بازار کشش ندارد و شرکت‌ها برای حفظ مشتریانشان نمی‌توانند رقم‌ها را زیاد بالا ببرند.

به گفته مسئولان بخش هوایی،‌ آزادسازی نرخ بلیت هواپیما مستلزم شفاف‌سازی است. بنابراین در دستورالعمل آزادسازی نیز ایجاد سیستم رزرو بلیت شرکت‌های هواپیمایی به عنوان یکی از پیش‌نیازهای مهم اجرایی مورد تاکید قرار گرفته است . به نظر می‌رسد با اجرایی شدن این موضوع در بعضی از مسیرها قیمت‌ها کاهش یابد و از سوی دیگر سطح خدمات و انتخاب مردم هم بیشتر شود.

افزایش بیش از حد برخی ‌ بلیت‌ها
آن طور که برخی خبرگزاری‌ها گزارش داده‌اند، همزمان با آغازآزادسازی نرخ بلیت هواپیما ، برخی از آژانس‌های فروش بلیت، قیمت‌های بیشتری را بابت بلیت‌های از قبل خریداری شده از مردم دریافت کرده‌اند. این درحالی است که سازمان هواپیمایی کشور پیش‌تر اعلام کرده بود که متنوع‌سازی نرخ بلیت شامل بلیت‌هایی که در گذشته فروخته شده نمی‌شود اما براساس گزارش برخی منابع خبری، از برخی مسافران بابت بلیت‌هایی که از قبل خریداری کردند مابه‌التفاوت دریافت شده است .

در این میان برخی مسافران در تماس‌ با برخی آژانس‌های هواپیمایی آن‌ متذکر شدند که این موضوع کمتر شده و شرکت‌های هواپیمایی هم درصدد افزایش کیفیت خدمات خود هستند.

همچنین شنیده شده است در این شرایط برخی از آژانس‌های مسافری از فرصت پیش آمده سوءاستفاده کرده و بلیت‌های قبلی خود را هم گران‌تر کرده‌اند. این در حالی است که بارها بر این موضوع تاکید شده است که آزادسازی نرخ بلیت‌ هواپیما صرفا به معنای افزایش قیمت نیست .

طرح آزادسازی و متنوع سازی نرخ بلیت پروازهای داخلی از بیست و پنجم خرداد ماه سال 93 رسما آغاز شد. طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری شرکت‌های هواپیمایی تنها حق دارند بین 30 درصد بالا یا پایین قیمت‌های مصوب سابق را در نرخ‌های جدید اعمال کنند.

طبق برنامه پنجم توسعه باید نرخ بلیت سفرهای هوایی از حالت دستوری خارج شود که بر این اساس طبق تصویب شورای عالی هواپیمایی و اعلام قائم مقام وزیر راه و شهرسازی مقرر شده بود از 28 اردیبهشت ماه، نرخ‌ها آزاد شود که این دستورالعمل کمی دیرتر از موعد به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد .

تاکنون قیمت بلیت هواپیما به صورت دستوری از سوی شورای عالی هواپیمایی تعیین و با تایید رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شد که بر اساس آن در آخرین تغییر که از 14 آبان ماه سال 91 اعمال شد نرخ بلیت پرواز در مسیرهای داخلی 65 تا 70 درصد افزایش یافت.

براین اساس هنوز سازمان هواپیمایی کشور لیستی از چگونگی ارائه خدمات و تعیین قیمت‌ها اعلام نکرده‌است. بنابراین مسافران هم نمی‌دانند هر کلاس پروازی حدود چندتومان هزینه‌بردار است .آنها نمی‌دانند برای سفر های داخلی خود حدودا چندتومان هزینه کنند یا اینکه خدمات هر شرکتی بر دیگری اولویت دارد.

پروازهایی که در شان مردم نیست

در این باره هم بارها وزیر راه و شهرسازی از وضعیت فرودگاه‌های کشور گلایه کرده و گفته است که پروازهای داخلی در شان مردم نیست. بنابراین باید کیفیت پروازها بهبود یابد و آزادسازی نیاز بخش هوایی کشور بود.

در همین حال برخی کارشناسان بخش هوایی کشور بر این باورند که آزادسازی نرخ بلیت هواپیما صرفا به معنی افزایش قیمت‌ها نیست، بلکه به منظور رقابت‌پذیری شرکت‌های هوایی اعمال شده است. بر اساس قیمت‌های جدید و متنوع شده پروازهای داخلی، گران‌ترین بلیت هواپیما حدود 349 هزار تومان است.

پیش از اعلام آزادسازی نرخ بلیت‌ها ، پرواز بندرعباس – چابهار، شاهرود – تهران، رشت – اردبیل و کرمان – بوشهر با قیمت 92 هزار و 200 تومان ارزان‌ترین سفرهای داخلی هوایی بودند که با توجه به آزادسازی قیمت بلیت‌ها می‌توانند کاهش یا افزایش 27 هزار و 660 تومانی داشته باشند.

بدین ترتیب در صورتی که شرکتی یکی از پروازهای فوق را بخواهد با بیشترین میزان کاهش انجام دهد قیمت بلیت حدود 64 هزار و 540 تومان خواهد بود و اگر این نرخ حداکثر افزایش را تجربه کند نیز به رقم 119 هزار و 860 تومان خواهد رسید.