کدخبر: ۱۰۵۲۴۱ لینک کوتاه

ورود اولین حجاج ۹۳ از فردا

عملیات بازگشت حجاج به کشور از فردا هفدهم مهرماه آغاز می شود.

به گزارش "اقتصادنیوز " طبق اعلام مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) عملیات بازگشت حجاج حج تمتع امسال از فردا، هفدهمحجاج مهرماه به ایران آغاز می‌شود.

به گفته وی تمام 20 هزار زائری که از طریق این فرودگاه به سرزمین وحی اعزام شده‌اند تا روزهای ابتدایی آبان‌ماه به کشور باز می‌گردند.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در فرودگاه امام خمینی فضایی برای اسکان استقبال‌کنندگان از حاجیان طراحی شده اما با توجه به محدودیت فضا از آنها خواسته شده تا جای امکان با تعداد کمتری به فرودگاه مراجعه کنند.

پروازهای حج امسال در حالی پس از گفت‌وگوها و گمانه‌زنی‌های مداوم سرانجام از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شد که طبق اعلام مسوولان تاکنون تمام تدارکات و پیش‌نیازهای لازم برای این مهم فراهم شده و این امر رضایت کامل حاجیان را به دنبال داشته است.

در عملیات حج امسال بیش از 20 هزار حاجی از شش استان کشور از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به مکه و مدینه اعزام شده‌اند که کار انتقال آنها را سه شرکت هواپیمایی سعودی، ایران ایر و ماهان برعهده داشتند.

 بناست به زودی در فرودگاه امام خمینی یک سالن اختصاصی برای ترمینال حجاج افتتاح شود اما تا زمان آمادگی کامل این سالن مسوولان فرودگاه از پل ارتباطی آن برای انتقال حاجیان استفاده خواهند کرد.