کدخبر: ۱۲۲۰۶۸ لینک کوتاه

هفته آینده رئیس سازمان هواپیمایی انتخاب می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: در چند هفته آینده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تصویب هیات وزیران منصوب می‌شود.

 عباس آخوندی روز سه‌شنبه در حاشیه نخستین جلسه ستاد ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و بافت‌های فرسوده شهری در گفت‌وگو با خبرنگاران، افزود: دو نفر برای تصدی مسئولیت سازمان هواپیمایی کشوری در نظر گرفته شده‌اند که با تصویب هیات وزیران یک نفر از آن‌ها در این سمت مشغول به کار خواهد شد.

وی با اشاره به توافق ایران با گروه پنج بعلاوه یک، افزود: پس از توافق باید از هرگونه اقدامات هیجانی و ارایه اطلاعات غلط به مردم جلوگیری کنیم تا بتوانیم برای رسیدن به یک حرکت مبتنی بر رقابت بین المللی، اقتصاد ملی خود را با اقتصاد جهانی مرتبط سازیم.

آخوندی گفت: اقدامات هیجانی سبب شده طی چند روز گذشته ارزش سهام 20 درصد افزایش یابد در حالی که پس از مدتی در نهایت بازنده اصلی آن مردم و افراد عادی خواهند بود.

وی افزود: در سفر به فرانسه سرمایه‌گذاران زیادی برای انجام سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی ایران به خصوص در حوزه شهری و بخش‌های مختلف حمل و نقل تمایل نشان دادند لذا باید از این شرایط برای نوسازی ناوگان هوایی، دریایی، زمینی و ریلی حداکثر استفاده را ببریم.

آخوندی بر ضرورت تکمیل زیرساخت‌های حمل و نقل در کشور تاکید کرد و گفت: علت نبود رابطه مستقیم با شرکت‌های بزرگ بین المللی، باعث ورود واسطه‌ها در عرصه‌های مختلف شد اما پس از توافق می‌توانیم با حذف واسطه‌ها به صورت مستقیم با شرکت‌های یادشده وارد مذاکره شویم.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: دولت از هرگونه سرمایه‌گذاری در فضای رقابت بین المللی حمایت می‌کند تا علاوه بر نوسازی ناوگان هوایی و دریایی که بیشتر جنبه جهانی دارد، مشارکت‌های بین المللی نیز در این بخش‌ها توسعه یابد.

منبع: ایرنا