کدخبر: ۱۲۳۶۰۴ لینک کوتاه

مذاکره ایران با عرضه کنندگان دسته اول هواپیما

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با عرضه کنندگان دسته اول هواپیما در دنیا در حال مذاکره هستیم.

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره نوسازی ناوگان هوایی کشور گفت: نوسازی ناوگان با توجه به شرایط جدید در دستور کار قرار دارد و با عرضه کنندگان دسته اول هواپیما در حال مذاکره هستیم.

در همین حال، عملیات اجرایی کنارگذر جنوبی اسلامشهر- بهارستان - رباط کریم با حضور وزیر راه و شهرسازی و با دستور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد.

آخوندی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه کنارگذر جنوبی اسلامشهر، بهارستان، رباط کریم گفت: سه محور اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم ترافیک سنگینی دارند. با توجه به اینکه مجموعه این سه شهر یک میلیون و ۷۰۰ هزار جمعیت را در خود جای داده‌اند باید فکری برای ترافیک عبوری این محورها کرد.

وی با اشاره به ویژگی‌های مسیر موجود اظهار کرد: مسیر فعلی جاده قدیم ساوه است که مشخصات آن برای چنین ترافیکی تعریف نشده است. ما پروژه‌ای در این محور داشتیم که اعتبار اندکی به آن اختصاص یافته بود؛ با توجه به سفر رئیس جمهور این محور بار دیگر مورد بازبینی قرار گرفت و مقرر شد تسریع بیشتری در این پروژه صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی طول این پروژه را ۳۰ کیلومتر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: محور مورد نظر از دو نقطه اتوبان قم و بزرگراه آزادگان آغاز و پس از عبور از حاشیه شهرهای اسلامشهر و رباط کریم از طریق کمربندی رباط کریم به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) متصل می شود. عرض این مسیر ۲۵ متر به صورت چهار خطه در دو باند مجزای رفت و برگشت تعریف شده است.

منبع:مهر