کدخبر: ۱۲۴۹۱۳ لینک کوتاه

کاهش ۵۰درصدی سوانح رانندگی در جاده‌ها

مدیر کل اداره راه و شهرسازی تهران از کاهش ۵۰ درصدی آمار کشته شدگان سوانح رانندگی در محورهای برون شهری استان خبر داد و گفت: این آمار از ۹۰۰ کشته در سه سال گذشته به ۳۴۷ نفر در سال ۹۳ رسیده است.

فریبرز واحدی گفت: براساس مستندات آمار پزشکی قانونی تعداد کشته شدگان سوانح رانندگی در محورهای برون شهری تا سال ۹۰ یک هزار و ۳۰۰ نفر اعلام شده که از این تعداد ۹۰۰ نفر مربوط به تهران و ۴۰۰ نفر متعلق به استان البرز است، این آمار در سال ۹۳ به ۳۴۷ نفر در تهران و ۱۹۹ نفر در البرز کاهش یافته است.

به گفته وی این درحالی است که در حال حاضر تعداد مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در داخل شهر تهران چهار برابر محورهای بیرونی بوده و بیش از ۹۰۰ نفر گزارش شده است که ۷۵ درصد از آنها از بین عابران پیاده و موتورسواران هستند.

واحدی در ادامه تأکید کرد: تلاش اداره کل راه و شهرسازی استان تهران بر این است که آمار مذکور را تا دو سال آینده به ۲۰۰ نفر کاهش دهد، اقدامی که با همکاری پلیس راه، راهور و نیروهای امدادرسان باید صورت گیرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: متأسفانه با وجود افزایش امکانات لجستیکی که در یک دهه گذشته در بحث بیمارستانی و خدمات رسانی داشتیم اما در حال حاضر این مراکز درمانی در شهرستان‌های استان از جمله دماوند، فیروزکوه، رباط کریم، شریف آباد، پاکدشت و ورامین در ارائه خدمات به مصدومان حوادث رانندگی ضعیف هستند به گونه‌ای که یک تا یک و نیم نفر از این افراد در راه انتقال به بیمارستان و یا پس از رسیدن جان خود را از دست می‌دهند.

مدیر کل اداره راه و شهرسازی تهران ضمن این که محور تهران - کرج را پرترددترین محور اعلام کرد از ۱/۵ میلیون تردد روزانه در شبکه‌های اصلی ورودی استان خبر داد و افزود: این رقم در تعطیلات مناسبتی به ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده و به یک میلیون و ۸۰۰ هزار خودرو نیز می‌رسد.

وی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی تعداد ترددشمارها در دو سال گذشته گفت: هم اکنون ۶۱ ترددشمار مکانیزه در سطح استان درحال فعالیت هستند که درصد فعال بودن آنها ۹۰ تا ۹۳ درصد گزارش شده است.

منبع:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی