کدخبر: ۱۲۸۹۷۸ لینک کوتاه

جزئیات جلسه معاونان راه‌آهن‌های ایران، قزاقستان و ترکمنستان

مدیرکل سرمایه‌گذاری و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی با اشاره به جزئیات جلسه معاونان راه‌آهن‌های ایران، قزاقستان و ترکمنستان در تهران از حصول توافقات سه‌جانبه برای رونق هرچه بیشتر در حمل و نقل ریلی خبر داد.

عباس نظری با یادآوری اینکه جلسات متفاوت دوجانبه و سه‌جانبه‌ای در زمان‌های مختلف میان مسئولان راه‌آهن‌های سه کشور ایران، قزاقستان و ترکمنستان درباره مشکلات و موانع موجود برگزار شد٬ گفت: هفته گذشته جلسه سه‌جانبه‌ای در سطح معاونان راه‌آهن‌های ایران، قزاقستان و ترکمنستان به ریاست حسین عاشوری معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با رویکرد ارائه تسهیلات به منظور رونق هرچه بیشتر حمل و نقل ریلی بین سه کشور در تهران برگزار و درباره این موضوع توافقاتی حاصل شد.

مدیرکل سرمایه‌گذاری و امور بین الملل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: محمولات قابل ملاحظه‌ای در کشور قزاقستان وجود دارد که باید از این کشور حمل و برای مصرف به کشورهای حاشیه خلیج فارس و غیره ارسال شود و بهترین مسیر جهت این امر ترانزیت محموله از خطوط ریلی ایران است.

وی ادامه داد: سه کشور قزاقستان، ترکمنستان و ایران نسبت به احداث خط ریلی راه‌آهن گرگان - اینچه برون – اترك -برکت اقدام کردند که حدود ۱۲۰ کیلومتر این خط در قزاقستان، ۷۰۰ کیلومتر در ترکمنستان و ۸۵ کیلومتر در ایران پیش‌بینی شد.

نظری با بیان اینکه با بهره‌برداری از راه‌آهن اینچه‌برون در آذرماه ۹۳ اهداف اساسی سه کشور در حمل ونقل ریلی منطقه‌ای محقق شد٬ گفت: ایران شاهراه‌های مهمی در ارتباط شرق آسیا و آسیای میانه با اروپا است که احداث خط آهن گرگان – اینچه‌برون علاوه بر اینکه باعث اتصال آسان‌تر ایران به کشورهای ترکمنستان و قزاقستان شد یکی دیگر از گزینه‌های کریدور شمال- جنوب در شرق دریای خزر محسوب می‌شود.

این مقام مسئول در شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: راه‌آهن گرگان - اینچه برون - اترك – برکت- اوزن بالغ بر ۹۰۰ کیلومتر خط ریلی در ۳ کشور قزاقستان، ترکمنستان و ایران است و در شرق دریای خزر ساخته شده که کشورهای جنوب شرقی آسیا را به خلیج فارس و بالعکس متصل می‌کند.

وی ادامه داد: احداث این خط‌ آهن قطعاً افزایش حمل و نقل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی را در بر خواهد داشت و تجارت منطقه‌ای و بین‌المللی در این محدوده افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

نظری اضافه کرد: ترانزیت و جابه‌جایی محموله در این محور به سمت خلیج فارس و اقیانوس هند و بالعکس بسیار اثرگذار بوده که در رونق اقتصادی کشور و به‌ویژه استان گلستان بسیار موثر است.

وی توضیح داد: بزرگترین مزیت اتصال ریلی گرگان به اینچه‌برون، حمل محمولات به ویژه غلات از قزاقستان به کشورهای حاشیه خلیج فارس است چون کشور قزاقستان سالانه حدود ۱۲ میلیون تن غلات تولید می‌کند که ۷ الی ۸ میلیون تن آن قابلیت صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس را دارد؛ با این وصف راه‌آهن شمال واقع در قلمرو ریلی ایران اقتصادی‌ترین مسیر برای حمل این غلات به خلیج فارس محسوب می‌شود.

مدیرکل سرمایه‌گذاری و امور بین الملل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: در خصوص عبور قطارهای کانتینربر نمایشی از چین به کشورهای ثالث و به مقصد ایران، حمل غله٬ آرد٬ فلزات سیاه، آلیاژهای فلزات و آلومینیوم با واگن‌های خصوصی از قزاقستان به کشورهای ثالث از طریق بندرعباس و به مقصد ایستگاه‌های ایران، از طریق خط جدید و خط سرختیاکا- سرخس تصمیم گیری شد.

منبع:پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی