کدخبر: ۱۳۲۲۴۶ لینک کوتاه

ترافیک پروازی چشمگیر در مسیر ایران-عراق-ایران

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور از آمادگی بخش مراقبت پرواز و کنترلرهای ترافیک هوایی مرکز کنترل خبر داد و گفت: با توجه به اربعین حسینی و افزایش تقاضا برای سفر به بغداد و نجف حجم پروازی بسیار چشمگیری در مسیرهای پروازی به نقاط خروجی از ایران منتهی به فضای عراق و برعکس وجود دارد.

ابراهیم مرادی با اشاره به اینکه به مناسبت اربعین حسینی بیش از ۷۳۰ مجوز پروازی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری برای شرکت‌های ایرانی و دو شرکت هواپیمایی عراقی صادر شد، گفت: با توجه به اربعین حسینی حجم پروازی بسیار چشمگیری در مسیرهای پروازی به نقاط خروجی از ایران منتهی به فضای عراق و برعکس وجود دارد.

وی با بیان اینکه همکاران مراقبت پرواز فرودگاه‌های کشور و کنترلرهای ترافیک هوایی مرکز کنترل در آمادگی کامل به سر می‌برند، افزود: تا کنون هیچ مشکل خاص پروازی در مسیر عتبات عالیات گزارش نشده و امیدواریم تا پایان عملیات اعزام و بازگشت زائران نیز مشکل خاصی ایجاد نشود.

مدیرکل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه‌های کشور درباره شرایط جوی و تاثیر آن در پروازها نیز گفت: طی روزهای اخیر به ویژه شب گذشته شرایط پربارشی در برخی شهرها و فرودگاه‌های کشور حاکم بود که البته این شرایط نیز تاثیر خاصی بر عملیات پروازی عتبات عالیات نداشته است و تا این لحظه هم شرایط جوی موجب ابطال پروازی به عتبات نشده است.

مرادی گفت: از ۷۳۰ مجوز صادره توسط سازمان هواپیمایی کشوری حدود ۱۴۰ مجوز برنامه‌ای و سایر مجوزها مربوط به پروازهای فوق العاده است که به دلیل افزایش تقاضا برای سفر به نجف و بغداد برای این مقاصد پروازی صادر شده است.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی