کدخبر: ۱۰۵۷۷۱ لینک کوتاه

افزایش ۴۰ درصدی معاملات مسکن در مهر

از مهر تا مهر، مسکن چه شد؟

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران از افزایش ۴۰ درصدی خرید و فروش آپارتمان در مهر ماه امسال نسبت به مهر سال گذشته خبر داد و گفت: این افزایش به معنای فاصله گرفتن از عمق رکود مسکن است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، حسام عقبایی گفته است: هر چند معاملات مسکن با ورود به ایام محرم با کاهش طبیعی مواجه می‌شود اما پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های باقیمانده از سال93 حجم معاملات در حوزه خرید و فروش و حوزه اجاره در مقایسه با مدت مشابه سال92 افزایش یابد.

 وی با تاکید بر ثبات قیمت‌ها همزمان با افزایش تعداد معاملات در پاییز، خاطرنشان کرد: امسال بیشترین نقل و انتقالات اجاره در شهر تهران در تیر ماه صورت گرفت، به‌طوری‌که در این ماه 21 هزار و 290 فقره اجاره‌نامه در بنگاه‌های املاک شهر تهران تنظیم شد.

وی با بیان اینکه در مهر امسال 14 هزار و 216 قرارداد اجاره در تهران منعقد شد، تصریح کرد: در شهریور ماه امسال در کل کشور مجموعا 72 هزار و 960 قرارداد اجاره منعقد شده که این میزان در تیر ماه، 79 هزار و 492 قرارداد و در مهرماه 50 هزار و 470 قرارداد بوده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه کاهش تعداد معاملات اجاره در مهر ماه به دلیل خروج از فصل طلایی جابه‌جایی‌ها و کاهش تقاضا از سوی اجاره‌نشین‌ها طبیعی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار اجاره هستیم و در اغلب موارد می‌بینیم که مالکان در قیمت‌های پیشنهادی خود تخفیف‌هایی هم اعمال می‌کنند.

وی با بیان این‌که حجم معاملات در مهر ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافت، افزود: در تهران نیز 13 هزار و 403 قرارداد خرید و فروش در مهر ماه سال 93 به ثبت رسیده که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 9 هزار و 248 قرارداد بود.

عقبایی گفت: حجم قراردادهای اجاره در مهر ماه سال گذشته 14 هزار و 577 قرارداد بود که امسال به 14 هزار و 216 قرارداد کاهش یافته است.

لینک‌های مرتبط :
جابه‌جایی 3400 میلیاردی در بازار مسکن
17 هزار امضایی که به مسکن جان داد