کدخبر: ۱۱۵۵۸۷ لینک کوتاه

آمادگی برای ساخت ۲۰ هزار مسکن اجتماعی

 معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه با بیان این‌که در سال اول ۲۰ هزار مسکن اجتماعی برای گروه‌های هدف ساخته می‌شود، گفت: زمین مورد نیاز این واحدها تامین شده و واحدهای طرح مسکن اجتماعی هم استیجاری خواهد بود و هم ملکی.

حامد مظاهریان اظهار کرد: بر اساس برنامه سالانه 125 هزار مسکن اجتماعی و در طول 6 سال 750 هزار مسکن ساخته می‌شود.
وی با بیان این‌که با آغاز ساخت مسکن اجتماعی در سال اول 20 هزار واحد به نتیجه می‌رسد، تصریح کرد: سال بعد میزان ساخت  و ساز جبران می‌شود، چرا که مقدمات شروع ساخت مسکن اجتماعی (انتخاب زمین و ...) زمانبر است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان این‌که حداقل 20 هزار واحد در سال اول به نتیجه می‌رسد، افزود: ممکن است پروسه تامین زمین زمانبر شود اما با این حال فکر می‌کنم 20 هزار مسکن اجتماعی ساخته خواهد شد.

معاون امور مسکن و ساختمان یادآور شد:‌بهترین گروه‌های هدف قابل شناسایی توسط وزارت تعاون مشخص می‌شود و زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن اجتماعی نیز از سوی وزارت راه تامین خواهد کرد.

مظاهریان در پاسخ به این پرسش که مسکن اجتماعی ملکی است یا اجاره‌ای، گفت: مفهوم این مسکن‌ها بیشتر استیجاری است، در طرح کلی هم شامل استیجاری است هم ملکی.
وی با بیان این‌که مسکن اجتماعی ترکیبی از واحدهای استیجاری و ملکی است، افزود: واحدهای 20 هزار مسکن اجتماعی نیز ترکیبی از این دو خواهد بود.
منبع:تسنیم