کدخبر: ۱۲۹۳۶۳ لینک کوتاه

سقف اوراق مسکن از ۳۵ میلیون به ۶۰ میلیون تومان رسید/اجرا در نماد آبان‌ماه

پس از یک سال انتظار سرانجام شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز مسکن(اوراق) در سقف‌های ۶۰، ۵۰ و ۴۰ میلیون تومان به ترتیب در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر موافقت کرد.

شورای پول و اعتبار در جلسه شب گذشته خود که با حضور تمام اعضا تشکیل شد با افزایش سقف فردی تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز مسکن در سقف‌های 600، 500 و 400 میلیون ریال به ترتیب در شهر تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و سایر مناطق شهری موافقت کرد.

شاپرک مستوفی، معاون سپرده ممتاز مرکز برنامه‌ریزی و ارزیابی عملکرد بانک مسکن با تایید اینکه مصوبه جدید شورای پول و اعتبار از محل حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز مسکن در حقیقت همان افزایش سقف اوراق حق تقدم مسکن است،گفت: این اوراق مسکن در تهران از 35 میلیون تومان به 60 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود: پرداخت این سقف‌های جدید مربوط به نماد آبان‌ماه به بعد سال 94 خواهد بود و این سقف‌های جدید مربوط به نمادهایی که حتی مربوط به مهر‌ماه است نیز نخواهد بود. پس اگر متقاضیانی که این اوراق را در اختیار دارند برای بهره‌مندی از افزایش سقف تسهیلات تا 60 میلیون تومان(برای شهر تهران) باید اوراق با نماد آبان‌ماه را خریداری و تهیه کنند.

روابط عمومی بانک مسکن نیز اعلام کرد که جزئیات افزایش سقف تسهیلات اوراق مسکن از محل حساب سپرده‌گذاری ممتاز مسکن را به محض ابلاغ از سوی بانک مرکزی اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

منبع: فارس