کدخبر: ۱۱۲۶۱۳ لینک کوتاه

جزئیات طرح مسکن اجتماعی اعلام شد

معاون وزیر راه و شهرسازی برخی جزئیات طرح مسکن اجتماعی را تشریح کرد و گفت: این طرح با نام «تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد» برای ساخت سالانه ۱۲۵ هزار واحد مسکونی طراحی و تدوین شده که قرار است در طول ۶ سال به اجرا دربیاید.

حامد مظاهریان در پاسخ به پرسشی در خصوص جزئیات طرح مسکن اجتماعی و اقشار کم‌درآمد، گفت: این طرح با نام «تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد» برای ساخت سالانه ۱۲۵ هزار واحد مسکونی طراحی و تدوین شده که قرار است در طول ۶ سال به اجرا دربیاید.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه این طرح مجموعا برای ۷۵۰ هزار واحد مسکونی خانوارهای شهری عملیاتی می‌شود، افزود: برنامه مشترک تأمین مسکن با همکاری دو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی انجام می‌شود؛ به این صورت که ساماندهی و تهیه گروه‌های هدف از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و وزارت راه و شهرسازی نیز زمین مورد نیاز برای ساخت و ساز را تأمین می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تامین منابع مالی این طرح را از محل‌های «یارانه‌های مسکن»، «مابه‌التفاوت نرخ تسهیلات»، «منابع داخلی وزارت‌های راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، «تسهیلات بانکی»، «آورده متقاضیان» و «خیران مسکن‌ساز» ذکر کرد.

گفتنی است طرح مسکن اجتماعی با نام «تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد» که با تفاهم وزارت‌های راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفته‌های گذشته نهایی شد، یکشنبه ۱۰ اسفند با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در شورای عالی رفاه به تصویب رسید.

در این طرح که ویژه اقشار کم‌درآمد و دهک‌های اول و دوم جامعه تدوین شده، روش‌های مختلفی برای تأمین مسکن این خانوارها پیش‌بینی شده است که به مرور و در طول شش سال اجرایی می‌شوند.

منبع:پایگاه خبری وزارت اه وشهرسازی