کدخبر: ۱۴۳۵۵۳ لینک کوتاه

نگاه مشاوران املاک از وضعیت بازار مسکن

نگاه مشاوران املاک از وضعیت بازار مسکن/سیگنال‌های مثبت از تابستان

۵۰ مشاور املاک از مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در نظرسنجی «دنیای اقتصاد» که برای بررسی وضع موجود بازار ملک انجام شد، اعلام کردند: هم اکنون شرایط کافی برای رونق معاملات مسکن در تابستان ۹۵ فراهم است.

به گزارش اقتصادنیوز، در حال حاضر مشاوران املاک از جمله افرادی هستند که به دلیل ارتباط مستقیم‌شان با بازار مسکن می‌توانند وضعیت کنونی بازار را توصیف کنند.

50 مشاور املاک از مناطق 22 گانه شهر تهران در یک نظرسنجی که برای بررسی وضع موجود بازار ملک انجام شد، اعلام کردند: هم اکنون شرایط کافی برای رونق معاملات مسکن در تابستان 95 فراهم است. در این نظرسنجی، غالب شرکت‌کنندگان از «مصمم بودن تقاضای مصرفی به خرید آپارتمان» و همچنین «عرضه واحد با قیمت سال گذشته» خبر دادند و در عین حال، شرایط فعلی را «فاز انتقال» از رکود به رونق توصیف کردند. مراجعه به بنگاه‌ها افزایش یافته و طرفین معامله بر آپارتمان‌های میان‌متراژ متمرکز هستند.

پیش‌بینی بازار مسکن در تابستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، وضعیت تمایل مردم برای خرید و فروش ملک در حال حاضر، وضعیت عرضه مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ارزیابی از وضع عمومی بازار مسکن، وضعیت حجم تقاضای مسکن در اواسط بهار 95 نسبت به سال قبل از جمله مواردی است که «دنیای اقتصاد» در یک نظرسنجی از مشاوران املاک در قالب یک جدول به دست آورده است.