کدخبر: ۱۴۷۵۰۳ لینک کوتاه

«شهرفروشی» در دستور کار کمیسیون عمران قرار می‌گیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اینکه گفته می‌شود شهرداری با صدور بیش از حد پروانه ساخت و ساز اقدام به شهرفروشی کرده است باید در کمیسیون عمران به دقت بررسی شود که ان‌شاءالله این کار به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

اقبال محمدیان گفت: رعایت قوانین و مقررات در حوزه شهرسازی و ایجاد رضایت‌مندی در مردم دو روی سکه تعامل سازمان نظام مهندسی و شهرداری تهران است.

نماینده مردم رامهرمز، مسکن و ساخت و ساز را از مهمترین اولویت‌های کاری کمیسیون عمران مجلس برشمرد و گفت: با در دستور کار قرار گرفتن این دو موضوع قطعاً از نمایندگان شهرداری تهران، سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی دعوت خواهیم کرد تا موضوع شهرفروشی به صورت همه‌جانبه و عادلانه مورد رسیدگی و تصمیم گیری قرار گیرد.

این عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: کمیسیون عمران مجلس در کنار وزارت راه و شهرسازی و سایر مدیران شهری باید در جهت حل مشکل مسکن در شهرهای بزرگ و کوچک قدم بردارد.

محمدیان با تاکید بر اینکه در حوزه مسکن باید گام به گام و با برنامه حرکت کرد، گفت: در حوزه استحکام‌بخشی مسکن طی چند سال گذشته عملکرد خوبی را شاهد نبوده‌ایم. در مقایسه بین ساختمان‌های قدیمی و جدید از نظر استحکام، برخی ساختمان‌های قدیمی از این حیث با ساختمان‌های جدیدالاحداث برابری می‌کند. برای ساخت ابنیه محکم و مقاوم نیازمند دانش روز دنیا و استفاده بهینه‌تر از توانمندی مهندسان داخلی هستیم.

وی در عین حال با انتقاد از جانمایی‌های نامتعارف شهری، گفت:‌ در جانمایی‌های شهری باید نظر شهرداری‌های مناطق اعمال شود ولی به دلیل تعدد مدیریت زمین و ساخت مسکن مشکلات عدیده‌ای برای مردم به وجود آمده است.

منبع: ایسنا