کدخبر: ۱۵۰۰۵۲ لینک کوتاه

ترسیم مرکز آمار از بازار مسکن بهار ۹۵/کاهش معاملات به همراه افزایش قیمت‌ها

امروز گزارش کاملی از قیمت و اجاره مسکن شهر تهران در بهار ۱۳۹۵ توسط مرکز آمار ایران منتشر شد که بر اساس آن میزان معاملات خرید و فروش و رهن و اجاره مسکن نسبت به فصل مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز، مرکز آمار ایران در آخرین گزارش خود اطلاعات کاملی از قیمت و اجاره مسکن شهر تهران در بهار سال 1395 داده است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی

بر اساس این گزارش متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 45499 هزار ریال بوده است که نسبت به فصل قبل2.5 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 3.2 درصد رشد داشته است، همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 39.5 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 20.8 درصد کاهش داشته است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی
متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 42380 هزار ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 3.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 4.7 درصد افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 19.2 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 3.5 درصد کاهش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی
متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 212137 ریال بوده است که نسبت به فصل قبل 7.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل، 9.2 درصد افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل 4.7 درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل 6.1 درصد کاهش داشته است.