کدخبر: ۱۰۰۰۶۱ لینک کوتاه

اختلاس های میلیاردی؛ میراث سالهای گذشته

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه اختلاس های میلیاردی میراث مدیریت اقتصادی در سالهای گذشته است گفت: امروز فقر و بیکاری تاثیر فلج کننده ای بر زندگی مردم دارد.

به گزارش اقتصاد روز،  حجت الله درویش پور در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور  گفت: متاسفانه مدیریت اقتصادی در سالهای گذشته میراثی از تلخکامی را برای امروز ما رقم زده که نمونه ای از این موضوع وقوع اختلاس میلیاردی است.

وی با اشاره به مشکلات مردم استان خوزستان گفت: مردم این منطقه از فقر، بیکاری و بی عدالتی در تقسیم منابع آزرده اند همچنین کمبود آب در این مناطق با وجود قرار داشتن در کنار رودخانه های پرآب یکی از دغدغه های مردم است اما باید گفت که بختیاری های اصیل در این سرزمین مدافع ارزش ها و فضیلت ها بوده اند و حافظه تاریخ سرشار از دلاوری ها و وطن دوستی های آنها بوده است و هم اکنون باید به آنان که به تحریف تاریخ و توهین به دیگران می‌پردازند بگویم امروز هم افزایی و زبان برادری شنیدنی تر از تفرقه و ستیز است.

درویش پور ادامه داد: هم اکنون در حالی که آب از سد کارون با مسافتی حدود 5 یا 10 کیلومتر می‌تواند مردم شهر ایذه را سیراب کند این درحالی است که رودخانه کارون از میان شهر ایذه می‌گذرد ولی مردم با کمبود آب روبرو هستند حال در اینجا به وزیر نیرو می‌گویم علت تاخیر در اجرای پروژه ‌آبرسانی به شهرستانهای ایذه و باغملک چیست و تا چه وقت مردم این منطقه باید از کمبود آب رنج ببرند چرا دولت های گذشته آب منطقه بختیاری را به همه شهرها انتقال دادند ولی خود منطقه از این موضوع محروم است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: مردم ما در کنار بزرگترین سد و مهمترین رودخانه کشور یا آب ندارند و یا در ساعات کمی از آب بهره مند هستند به طوری که شهر ایذه در شبانه روز تنها 5 ساعت آب دارد. بنابراین این بی عدالتی تا کی قابل تحمل است و خدا نکند که روزی تحمل مردم تمام شود و آن روز برای جبران خیلی دیر شده است.

وی با اشاره به مشکلات برق شهرستانهای ایذه و باغملک گفت: حوزه انتخابیه من در کنار سدی با تولید چند هزار مگاوات برق قرار دارد اما براساس اظهارات کارشناسان این مناطق در وضعیت قرمز قرار دارند و قطعی برق در تابستان مردم را خشمگین کرده است. از طرفی دیگر وزارت نیرو در تعهدات خود مبنی بر جبران و پرداخت پول کشاورزان ایجاد جاده ها و پل ها عمل نکرده و جاده های ما به جاده های مرگ معروف شده است.

درویش پور تصریح کرد: متاسفانه علی رغم پیگیری های ما هنوز کار چهار بانده کردن جاده اهواز ایذه به کندی پیش می‌رود و همچنین برخی از جاده ها هنوز اجرایی نشده است حال این سوال پیش می‌آید که آیا در قرن 21 و با گذشت 35 سال از انقلاب هنوز مردم باید دغدغه جاده داشته باشند

وی خطاب به وزیر بهداشت گفت: وزارتخانه بهداشت و درمان باید فکری برای تنها بیمارستان شهرستان ایذه کند همچنین این وزارتخانه باید بیمارستان نیمه تمام باغملک را به اتمام رسانده و خانه های بهداشت این منطقه را ساماندهی کند.همچنین از وزیر کشاورزی و صنعت می‌خواهم با طرح های بلند مدت و کوتاه مدت در حوزه انتخابیه به جنگ با فقر و بیکاری بروند از طرفی دیگر از وزیر ورزش می‌خواهم که امکانات ورزشی این منطقه را با وجود دهها ملی پوش ارتقا بخشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم بر لزوم بازسازی مدارس تخریب شده از سوی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: این منطقه از نظر این معضل در مقام اول کشور قرار دارد همچنین وزیر آموزش و پرورش باید در جهت استخدام معلمان شرکتی و پیش دبستانی اقدام کند و رئیس جمهور باید دستور ویژه ای برای بررسی مشکلات منطقه دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه متاسفانه بیش از 50 درصد از مردم حوزه انتخابیه به ویژه جوانان تحصیلکرده بیکار هستند یادآور شد: رئیس جمهور باید در جهت استخدام پذیرفته شدگان سال 91 استانداری خوزستان اقدام و برنامه ریزی کند.