کدخبر: ۱۰۰۱۹۹ لینک کوتاه

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس:

سازمان امور مالیاتی مسئول تعطیلی صنعت سنگ است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عدم پایبندی سازمان امور مالیاتی به تفاهم نامه با متصدیان صنعت سنگ کشور را باعث تعطیلی این صنعت بیان کرد.

به گزارش اقتصاد روز، به نقل از فارس؛محسن صرامی فروشانی گفت: طی یک سال و نیم گذشته جلسات متعددی بین فعالان صنعت سنگ و مسئولان سازمان امور مالیاتی برگزار شد و تفاهماتی نیز در این زمینه به دست آمد، اما این سازمان با زیر پا گذاشتن معاهدات خود، نارضایتی فعالان این عرصه را رقم زد و کار به تعطیلی صنعت سنگ انجامید.
وی اظهار کرد: رئیس فعلی این سازمان در دولت قبلی نیز همین مسئولیت را داشت و پس از امضای این تفاهم‌نامه مراتب به امضای وزیر اقتصاد رسید، اما ناگهان ایشان بدون توجه به جلسات متعدد، دستور وزیر و ... این تفاهم‌نامه را به صورت یک‌طرفه ملغی کرد.

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: هفته گذشته بیش از چندین جلسه برگزار و با پیگیری‌هایی که انجام شد، وزیر اقتصاد دستور داد تا این تفاهم‌نامه اجرایی شود، اما مشخص نیست این امر چرا در سازمان امور مالیاتی کشور تا این اندازه مورد تاکید است که حتی به قیمت تعطیلی این صنعت موثر در کشور انجامیده است.

وی ضمن اشاره به اینکه بستن دست و پای تولید کنندگان دردی را دوا نمی‌کند، به نقش موثر تولید کنندگان سنگ در ایجاد اشتغال و ایجاد درآمد برای خزانه کشور اشاره کرد و گفت: نمی‌توان صنعتی را که تا این اندازه اشتغال ایجاد کرده و در عرصه‌های مختلف به کمک دولت شتافته است ، نادیده گرفت و برای اعضای صنف آن نارضایتی ایجاد کرد.

صرامی تصریح کرد: تولیدکنندگان صنعت سنگ از ممنوع‌الخروج شدن بدهکاران این صنف به شدت نگران و ناراضی هستند و این روال باید تغییر کند.

وی ضمن انتقاد شدید از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور بیان کرد: نگاه‌ها در دولت به تولید کنندگان باید نگاه‌های حمایتی باشد و در غیر این صورت نمی‌توان از تولیدکنندگان انتظار فوق‌العاده‌ای داشت.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس همچنین نگاه تک بعدی دریافت مالیات برای پر کردن سقف مالیات را یک نگاه غیر کارشناسی و شکننده دانست و از مسئولان دولتی خواست در این زمینه تمهیداتی بیندیشند.