کدخبر: ۱۰۰۲۵۶ لینک کوتاه

گزارش بانک مرکزی از تغییر قیمت کالاهای اساسی

برنج گران شد، مرغ و تخم مرغ ارزان

بانک مرکزی با انتشار گزارش قیمت خرده فروشی مواد خوراکی در تهران، از افزایش قیمت در پنج گروه کالایی، تثبیت قیمت در سه گروه کالایی و همچنین کاهش قیمت در سه گروه دیگر طی هفته منتهی به ۱۹ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش «اقتصاد روز»، برنج، حبوبات، قند وشکر، چای و میوه اقلامی بودند که در هفته قبل افزایش قیمت را تجربه کردند، لبنیات، گوشت قرمز و روغن نباتی تغییر قیمت نداشتند و گوشت مرغ، تخم مرغ و سبزی نیز ارزان شدند.

جزئیات تغییر قیمت اقلام خوراکی
در هفته مورد بررسی در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام بدون تغییر بود اما قیمت تخم مرغ 4.4 درصد کاهش یافت و شانه‌ای 6400 تومان الی 9000 تومان به فروش رسید.
در این هفته، قیمت برنج داخلی درجه یک معادل نیم درصد افزایش یافت، اما قیمت برنج داخلی درجه دو از کاهش 0.7 درصدی برخوردار شد. در گروه حبوبات بهای نخود و لپه ثابت بود قیمت لوبیا چشم بلبلی از کاهش 0.3 درصدی برخوردار شد اما قیمت سایر اقلام این گروه بین نیم تا 3.1 درصد افزایش یافت.
در هفته مورد گزارش، قیمت گوشت گوسفند، گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود اما قیمت گوشت مرغ معادل 2.1 درصد کاهش یافت. همچنین قیمت قند معادل 2.5 درصد، شکر 4.2 درصد و چای خارجی 0.1 درصد افزایش یافت، اما بهای انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.
بر اساس گزارش بانک مرکزی، طی هفته قبل، ﺩﺭ ﻣیﺎﺩیﻦ ﺯیﺮ ﻧﻈﺮ ﺷﻬﺮﺩﺍﺭی ﻧﺎﺭﻧﮕی ﻋﺮﺿﻪ ﻧﻤیﺷﺪ. با این حال میوه‌ فروشی‌های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را معرفی کردند که در گروه میوه‌های تازه قیمت پرتقال درجه یک 9.5 درصد و نارنگی 22.6 درصد افزایش یافت اما بهای سایر اقلام این گروه از کاهش 1.7 تا 14 درصدی برخوردار شد. در گروه سبزی‌های تازه نیز قیمت کدو سبز بدون تغییر بود، اما بهای سایر اقلام این گروه بین 0.3 تا 5.5 درصد کاهش یافت.
گزارش «متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران» به صورت هفتگی توسط «اداره آمارهای اقتصادی» بانک مرکزی منتشر می شود و تغییرات قیمت خرده فروشی 40 قلم کالا را مورد ارزیابی قرار می دهد.