کدخبر: ۱۰۰۳۱۵ لینک کوتاه

دستیار صوتی کورتنا ویندوز فون برای ویندوز نیز عرضه می شود

شواهد نشان می دهند که مایکروسافت در تلاش است تا دستیار صوتی کورتنا را که چندی پیش به همراه سیستم عامل ویندوز ۸.۱ رونمایی شد، برای ویندوز نیز ارایه کند.

به گزارش اقتصاد روز به نقل از زومیت، کورتنا از دور رقیب خود یعنی Google Now و Siri چیزی کم ندارد و حتی در برخی شرایط بهتر از آن‌ها عمل می‌کند. مایکروسافت اخیرا آگهی استخدام خود را برای جذب مهندسان جدید برای نسل بعدی کورتنا با پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز، منتشر کرده است.

به این ترتیب انتظار می‌رود نسل بعدی کورتنا با پشتیبانی از کامپیوترهای شخصی تحت ویندوز یا تبلت‌های تحت این سیستم‌عامل، ارایه شود. مایکروسافت برنامه گسترده‌ای را برای کورتنا دارد و شروع این دستیار دیجیتالی در ویندوز فون ۸.۱ نیز بسیار خوب بوده است. این دستیار صوتی همچون رقبای خود قادر است اطلاعات مفیدی را در پاسخ به درخواست‌های صوتی کاربر ارایه کند. علاوه بر آن، کورتنا قادر است قرار ملاقات‌های کاربر را به یاد او بیندازد.

مایکروسافت در آگهی استخدام خود اینگونه نوشته است:
 
بدنبال مهندس نرم‌افزاری هستیم که کمک کند تا انقلاب نسل بعدی دستیار دیجیتال مایکروسافت شکل گیرد. قصد داریم تجربه کورتنا را به ویندوز اضافه کنیم.
گوگل نیز اخیرا دستیار صوتی Google Now را به مرورگر کروم خود اضافه نمود تا کاربران کامپیوترهای رومیزی نیز قادر به ارسال دستوارت صوتی و پردازش آن توسط سرورهای گوگل باشند.