کدخبر: ۱۰۰۳۱۶ لینک کوتاه

مدیرعامل گروه مپنا:

امتناع از خرید تولیدات داخلی ظلم به مردم کشور است/ مپنا در حدود ۸ هزار میلیارد تومان مطالبات دارد

رییس هیات مدیره و مدیرعامل گروه مپنا، گفت: اگر کسی محصول و تجهیزاتی را که با همان کیفیت در داخل کشور تولید می شود وارد می کند و از خرید داخلی امتناع دارد باید این مساله بررسی شود چراکه ظلم بزرگی به آحاد مردم است و باید به این مساله رسیدگی شود.

به گزارش  هفته نامه تجارت فردا، عباس علی آبادی پیرامون اینکه در بازدید مقام معظم رهبری یکسری مسائل و مشکلات گروه مپنا از جمله درباره مطالبات این شرکت از دولت مطرح شد اظهار کرد: به هر حال برخی مشکلات و چالش‌ها درباره شرکت مپنا نیز وجود دارد که در بازدید رهبر انقلاب از مپنا بیان شد.

به گفته مدیرعامل گروه مپنا، برای آنکه بتوانیم در آینده به وظایفمان بهتر عمل کنیم برخی از مشکلات و چالش‌ها را گزارش کردیم. البته این گزارش در بازدید ایشان ارائه نشد بلکه در گزارشی که حضرت آقا قبل از بازدید از مپنا خواسته بودند این مسائل عنوان شد.

علی آبادی افزود: ایشان نیز لطف بسیار داشتند و در این بازدید به این چالش‌ها اشاره کردند و از مسوولان خواستند مپنا مورد حمایت جدی، همان‌طور که البته از قبل هم وجود داشت قرار گیرد.

او درباره میزان مطالبات مپنا از دولت تصریح کرد: به هر حال مطالباتی از دولت داریم و باید به شکلی پرداخت شوند تا ما نیز بتوانیم به خوبی تعهدات‌مان را پاسخ دهیم. اما اعتقاد داریم که باید با دولت همراهی کنیم. چراکه در حال حاضر دولت با مشکلات بسیاری در بخش اقتصادی به ویژه در زمینه تحریم‌ها مواجه است.

رییس هیات مدیره مپنا با تاکید براینکه از دولت انتظار داریم راهکارهایی اتخاذ کند تا بتواند به شکلی این مطالبات را پرداخت کند، گفت: مساله در حال بررسی بوده است. البته باید بگویم با تلاش‌هایی که در وزارت نیرو و نفت انجام شده است تاکنون بخشی از مطالبات‌مان را دریافت کرده‌ایم و امید است این روند سرعت بگیرد.

به گفته علی آبادی کل مطالبات مپنا از دولت از تمام حوزه‌ها از نفت و گاز و نیرو تا ریلی بالغ بر هفت تا هشت هزار میلیارد تومان است. البته این رقم برای بنگاهی چون مپنا نه یک رقم کوچک است نه یک رقم بسیار بزرگ. اما برای توسعه سرمایه‌گذاری‌ها در بخش نفت و گاز و دیگر بخش‌های صنعتی نیاز داریم تا به شکلی این مطالبات پرداخت شود.

مدیرعامل مپنا در زمینه عدم خرید محصولات تولید داخل توسط مصرف‌کننده‌های داخلی حتی وزارتخانه ها که در بازدید رهبری نیز این گلایه به شکلی عنوان شد، گفت: آیا انصاف است که جوان ایرانی بیکار بماند در حالی که توان و دانش لازم را دارد. آن وقت بنا به هر دلیلی خرید محصولات خارجی را اولویت دهیم. بدون شک ظلم بزرگی به همه مردم کشور است.

او تاکید کرد: حتی در زمینه محصولاتی که دانش فنی در داخل نداریم نیز باید همه دست‌به‌دست هم بدهند تا مانند سایر زمینه‌ها به این دانش فنی برسیم.

علی آبادی خاطر نشان کرد: اگر کسی محصول و تجهیزاتی را که با همان کیفیت در داخل کشور تولید می‌شود وارد می‌کند و از خرید داخلی امتناع دارد باید این مساله بررسی شود چراکه ظلم بزرگی به آحاد مردم است و باید به این مساله رسیدگی شود.