کدخبر: ۱۰۰۳۳۰ لینک کوتاه

خرید ۹۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای فصل برداشت گندم، ۹۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و پول آن ظرف مدت ۴۸ ساعت پرداخت شده است.

به گزارش اقتصاد روز، به نقل از مهر  عباس قبادی با تاکید بر اینکه نگرانی از بابت موجودی کالاهای اساسی وجود ندارد،  گفت: هم اکنون موجودی کالاهای اساسی همچنان بی نظیر است و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ذخایر کالاهای اساسی تنها با مصوبه دولت در بازار آزاد خواهد شد و هم اکنون البته نیازی به این کار نیست چراکه شرایط بازار آرام است.

وی تصریح کرد: به موازات ذخیره سازی کالاهای اساسی، هم اکنون خرید گندم از کشاورزان نیز در دست انجام است و تاکنون حدود 900 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است و البته تولید امسال نسبت به سال گذشته از رشد برخوردار بوده است.

به گفته قبادی، وجوه کشاورزان نیز ظرف مدت 48 ساعت به آنها پرداخت می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کشاورزان بخشی از گندم تولیدی خود را به بخش خصوصی می فروشند، گفت: ممکن است فروش گندم به بخش خصوصی به رقمی بالاتر از نرخ های پرداختی از سوی دولت صورت گیرد و البته این بخش از گندم فروخته شده، نیاز صنف و صنعت را تامین می کند.

قبادی در خصوص نرخ نان نیز گفت: هنوز در این خصوص تصمیم گیری نهایی نشده است و اگر تصمیمی اتخاذ شود، دولت حتما آن را اطلاع رسانی خواهد کرد.