کدخبر: ۱۰۰۳۶۵ لینک کوتاه

رئیس فراکسیون کارگری مجلس مطرح کرد:

چه دلیلی دارد که به کارگران مجوز راهپیمایی داده نمی شود

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با انتقاد از رویکرد دولت یازدهم در مورد کارگران و عدم اختصاص دادن مجوز به فعالین کارگری برای برگزاری راهپیمایی روز جهانی کارگر گفت : آیا این کار محترم شمردن آزادی برای همگان است؟

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز از صحن علنی مجلس، علیرضا محجوب در نطق خود در صحن علنی مجلس گفت : ما از دولت یازدهم انتظار داشتیم به راهپیمایی روز کارگر مجوز بدهد اما زمانی که این اتفاق نیفتاد بسیار نا امید شدیم.

وی افزود: در این مورد قانون اساسی نقض شد و جای بسی تاسف دارد که گفته های امام خمینی در روز کارگر در میدان امام حسین تهران در مورد اهمیت دادن به کارگران نادیده گرفته شد.

 نماینده مردم تهران بیان داشت : کارگران سالهاست که می خواهند در 11 اردیبهشت هر سال مانند دیگر کارگران دنیا راهپیمایی کنند و تنها کشوری که اجازه راهپیمایی به کارگران در این روز را نمی دهد آمریکا است، پس چه دلیلی دارد که در ایران به کارگران مجوز راهپیمایی در روز کارگر داده نشود؟

دبیر کل خانه کارگر گفت : من و همه کارگران ایرانی از مسئولان گلایه داریم که چرا در اولین سال دولت تدبیر و امید اجازه این راهپیمایی به آنها داده نشد.

وی افزود: در یکی از استانداری ها با شرط می کنند که قفط 400 نفر حق دارند در مراسم روز کارگر شرکت کنند. آیا این محترم شمردن آزادی برای همگان است؟

محجوب خاطر نشان کرد : اجرای کامل و صریح اصل 27 قانون اساسی خواسته همه کارگران است. از سال 1375 تا 1393 مجوز راهپیمایی به کارگران داده نشده است و از هم اکنون انتظار داریم تا برای سال 1394 مجوز برای کارگران صادر شود و دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.