کدخبر: ۱۰۰۳۷۱ لینک کوتاه

رییس سازمان هواپیمایی کشوری به اقتصاد روز خبرداد:

مصوبه آزادسازی قیمت ها هنوز ابلاغ نشده است/ قیمت بلیت هواپیما فعلا تغییر نمی کند

رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: چندی پیش در شورای عالی هواپیمایی کشور مصوب شده است که از ۲۸ اردیبهشت ماه جاری یعنی از امروز نرخ بلیت هواپیما آزاد شود اما این مصوبه به تنهایی کافی نیست باید مراحل قانونی مربوطه را طی کند و پس از تایید دولت اجرایی شود.

علیرضا جهانگیریان در گفت وگو با اقتصاد روز با تاکید براینکه هنوز مصوبه آزادسازی قیمت ها به شرکتهای هواپیمایی ابلاغ نکرده ایم و قیمت بلیت هیچ گونه تغییر در حال حاضر نخواهد داشت، اظهار کرد: تا زمانیکه مصوبه اجرایی آزادسازی قیمت بلیت هواپیما از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به ایرلاین ها ابلاغ نشود آزادسازی نرخ ها انجام نخواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکتهای هواپیمایی همچنان با نرخ های قبلی بلیت های خود را عرضه می کنند و تا اطلاع ثانونی تغییری در نرخ ها نداریم.
او تاکید کرد: مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری که اخیرا در خصوص آزادسازی قیمت بلیت هواپیما تصویب شد باید در چند مرحله مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت با موافقت دولت اجرایی خواهد شد.

به گزارش اقتصاد روز این درحالیست که امروز 28 اردیبهشت ماه خبرگزاری ها ایسنا و مهر خبری مبنی بر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما منتشر کرده اند. بطوریکه اعلام کرده اند؛ بر اساس مصوبه شورای عالی هواپیمایی نرخ بلیت هواپیما از امروز - 28 اردیبهشت - آزاد است و شبیه پروازهای خارجی می‌شود که نرخ ثابت و کف ندارد اما تا سقف مشخص خواهد داشت.
در مقابل خبرگزاری فارس نیز خبری را منتشر کرده است که دولت برای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما چراغ‌ سبز نشان نداد. این خبرگزاری به نقل از علی‌محمد نوریان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور هوانوردی اعلام کرده است که اجرای آزادسازی که قیمت بلیت هواپیما را منوط به تأیید دولت است.
به گفته نوریان با توجه به تعدیل نرخ سوخت، این موضوع را برای تأیید به ریاست جمهوری فرستاده‌ایم که به محض چراغ سبز دولت، از تاریخ مذکور اجرایی می‌کنیم.

‌شنیده‌ها‌ حاکی از آن است ‌دولت برنامه دارد در 5 ماه پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، نرخ بلیت هواپیما را به صورت پلکانی آزاد ‌‌کند تا اینکه در ماه پنجم، آزادسازی کامل نرخ بلیت محقق شود.